,

Telefon Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Telefon Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Telefon Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım?; Çatlamış ekranlar, çağdaş bir akıllı telefon kullanıcısı için yaygın bir rahatsızlıktır; ister ahizeyi kaldırıma bıraktıysanız, yoksa başkası elinizden çeker mi. Sorunu çözmek ve kalıcı bir şekilde düzeltmek için yapmanız gerekenler aşağıda açıklanmıştır.

Telefon Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Çöktüğü ekranlar birçok farklı düzeylerde ortaya çıkıyor ve ekranın bir köşesinde küçük bir çatlağı ve hala düzgün çalışabilen bir cihazla tamamen paramparça edilmiş bir ekrandan ve çalışmayan bir telefonla uğraşıyor olabilirsiniz. Bu çözümlerin tümü her senaryo için geçerli değildir, ancak elimizden gelen en iyi yol gösterici olmaya çalışacağız.

 Telefonun İç Ekranı Kırıldı

Telefon Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Her şeyden önce, hasarı değerlendirin; bu, cebinizde tekrar doldurmadan önce telefonunuzu sağlam bir yüzeye ve iyi bir ışık ortamında almanın anlamına gelir.

Stres testi ve dikkatli eldivenle biraz ekranın düşmek üzere olup olmadığını veya tamamen başarısız olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Çoğu durumda, yerinde, çatlaklarda ve hepsinde kalacak, bu nedenle ekran hala görünür ve çalışıyorsa en azından tweet tutabilirsiniz.

Telefonumun ekranı kırıldı dokunmatiği çalışmıyor

Telefon Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Dokunduğunuz bölüm dışında, ekranınız altındaki pahalı elektronik koruyan koruyucu bir önlemdir ve daha uzun sürede bir çatlak bırakırsanız, hasarın daha da kötüleşmesine neden olursunuz: kaliteli bir ekran koruyucusu veya bir tutamla Yapışkan bant, daha kalıcı bir düzeltme üzerinde çalışırken iyi bir fikirdir.

Telefon ciddi hasar görürse, mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde yedeklenmesini sağlayın, tüm fotoğraflarınızın ve videolarınızın ve önemli dosyalarınızın tamamen ölmesinden ve tekrar çalışmaya başlayamamanızdan dolayı başka bir yere kaydedildiğinden emin olun. Zaten işleyen durdu, o zaman profesyonel bir tamir muhtemelen en iyi bahsidir, bize getiriyor …

 BUNDAN SONRA NE YAPMALI?

Telefonunuz bir sigorta programı kapsamındaysa, ayrıntıları kontrol edin ve ekranın sabitlenip eklenemeyeceğini kontrol edin – önce ne kadar süreceği gibi ince baskıyı da iki kere kontrol edin; Veri kurtarma da.

Kırılmış bir ekranın kendiniz tamir edilmesi konusunda bir yolunuz olabilir, ancak bu sizin gerektiği anlamına gelmez. Süreç özellikle zor değildir, ancak sabrınız, istikrarlı bir eliniz, tornavida ve telefonunuzun nasıl bir araya getirildiğinin iyi bir bilgisi gerekir. Sürekli olarak olağanüstü olan iFixit’in Android ve iOS cihazları için kılavuzları vardır , bu nedenle işlem hakkında fikir edinmek için adımları gözden geçirin.

Bu durumda kendiniz bir yedek ekran hazırlamanız gerekecek, ancak kabiliyetinizin ötesinde bir iş olduğunu itiraf etmekten çekinmeyin. Onarımı bozmak istemiyorsunuz, çünkü bu size uzun vadede daha fazla mal olacak.

Eninde sonunda, size daha fazla paraya mal olmasına rağmen doğrudan üreticiye veya bir yerel tamirhaneye gidebilirsiniz. Ne yaptıklarını biliyorlar, her zaman aynı yedek işleri yapıyorlar ve sabitlenirken daha ilginç bir şeyler bulabiliyorlar.

Eğer iyi bir iş çıkaran, tavsiye edilen, yerel bir şirket biliyorsanız, size yardımcı olabileceklerini görün. Aksi takdirde Apple, bir fiyat karşılığında iPhone ekranınızı onarır ve böylece bazı Android üreticileri de olur, bu nedenle dünyanın bir bölümündeki resmi onarım kanallarını kontrol edin.

GELECEKTE NE YAPILACAK

Telefon ekranınızı ne kadar dikkatli olursanız olun, parçalamanın riskini tamamen ortadan kaldırmak zor. Bir masanın çekmecesinde evde bırakmak, başta bir cep telefonunun olma noktasını engelliyor.

SADECE ESKI TELEFONUNU BOŞA ÇIKARMA.

Ekranları kırma alışkanlığınızı geliştirdiyseniz, cihazınızın sağlam bir koruyucu durumunda yatırılması gibi bazı gadget sigortasını yaptırmanız iyi bir fikir olabilir. Özellikle popüler modeller için büyük bir seçim seçeneği var, bu nedenle kauçuklaştırılmış ve dayanıklı bir şey buluyorsanız ve telefonunuz bir dahaki sefer telefonunuz yere düştüğü zaman endişelenmenize gerek yok.

Genellikle yol boyunca bazı hafiflik ve hafifliği feda etmeniz gerekir, ancak bir başka tamir işi için para ödemek zorunda değilseniz buna değer.

Kırık bir ekran, bir yükseltme için gitmenizi isterse, eski telefonunuzu atmayın. Yerel (göndermek veya ülke ) geri dönüşüm programına veya denemek ve aracılığıyla satmakeBay -Orada bir çökerttiğini telefon satın almak için istekli olacak pek çok insan, onlar onarım kendileri yapacağız, çünkü o zaman bir için satmak Kar.

Beceriksiz (ya da şanssız) akıllı telefon kullanıcıları için iyi haber üreticileri telefonların ekranlarında sert cam takarak veya alarak bu olsun, meydana gelen sorunu durdurmak için yollar üzerinde çalışıyoruz olmasıdır acil eylemde onlar düştü oldum anlamda zaman .

Telefonlar kırılıncaya kadar, yine de çok fazla drama olmadan parçalanmış bir ekrandan kurtulabilirsiniz. Sadece bir iki kuruşa mal olabilir.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%