,

Tendinit Çözümü Arayanlara Müjde

Tendinit Çözümü Arayanlara Müjde

Tendinit Çözümü Arayanlara Müjde |  Tendinit, önemli eklem ağrılarından biridir. Özellikle yaşlılarda sık sık görülmektedir. Bu ağrı meydana geldiğinde elinizi, dirseğinizi ya da omzunuzu hareket ettirmede sorunlar yaşayabilirsiniz. Tendinit sadece yaşlılarda görülecek diye bir kaide yok. Bu rahatsızlık genç yaşta olan kişilerde de görülebiliyor. Eğer ki sürekli omzunuzla ya da kollarınızla ağır işler yapıyorsanız bu rahatsızlığın görülme riski de bir o kadar fazla oluyor. Öncelikle bu rahatsızlıktan kurtulmanın elbette ki yolları var. Ama bu süreçte eklemlerinizi incitecek, kollarınızı ve omuzlarınızı yoracak tüm aktivitelerden kaçınmanız gerekiyor. Tendinit nasıl iyileşir konusunda tıp sizlere pek çok çözüm sunmaktadır.

Tendonlar, yoğun çalışma yükünü kaldıramaz. Eğer bu konuda şikayetleriniz varsa ama tedavi olmak istemiyorsanız bir süre sonra kas kirişlerinizde kalıcı hasarlar oluşması mümkündür. Bu nedenle bu rahatsızlık bir an önce tedavi edilmelidir. Bu rahatsızlığım çözümü için hem ilaçlar hem de fizik tedavi sizlere yardımcı oluyor. Ama bunları da bir uzmandan yardım alarak uygulamalısınız. Aksi halde çok daha büyük sorunlar oluşabiliyor.

Tendinit Çözümü Arayanlara Müjde

Tendiniz Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle fark edeceksiniz ki ağrıyan bölgeyi kullanmadığınız zaman ağrı bir anlık da olsa geçecek. Ama bu dinlenme süresini çok da abartmamak gerekiyor. Bir bölgeyi uzun süre kullanmaktan kaçınırsanız o zaman kaslarda donma meydana gelir. Donma durumu ise en az tendirit kadar acı veren bir durumdur. Bu nedenle dinlendirme işini de belirli bir sürece, bilinçli olarak yapmanız gerekiyor.

Ağrıları hafifletmek için ağrı kesici, aspirin gibi ilaçlar uzman kontrolünde kullanılabilir. Ama bir ağrı kesici sorunun kökten çözümü değildir. Yani ağrılarınız tekrar gün yüzüne çıkacaktır. Ağrı kesiciler soruna sadece kısa bir süreliğine çözüm getirmektedir. Tendinit nasıl iyileşir diye sorulduğunda bunun en net çözümü her zaman fizik tedavi olacaktır. Ağrıyan bölüm düzenli olarak dinlendirilmelidir ve uygun egzersizler ile kaslar güçlendirilmelidir. Bunu da ancak bir fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı halledebilir.

Yaşlılarda Tendirit İyileşmesi Mümkün müdür?

Tendinit Çözümü Arayanlara Müjde | Öncelikle yaşlı insanların iyileşme süreleri ve olasılıkları genç kişilere göre çok daha azdır. Ama bu durumda kalıcı çözüm sağlanamasa bile ağrı çok düşük bir eşiğe çekilebilir. Düzenli yapılan fizik tedavi ve ağrı olan dirseğin ya da omzun bandajlar ile desteklenmesi iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Öncelikle tendinit sorunu için medikal ürünleri her zaman yardımcı olmaktadır. Gerek omzunuz gerek ise dirseğiniz için özel bandajlar ve askılar mevcuttur. Bunlar her ne kadar günlük hayatta hareketinizi kısıtlasa da yine de kullanılması gereken önemli malzemelerdir. Çünkü eğer ki bu malzemeleri kullanırsanız o zaman kolunuzu ya da omzunuzu istenmeyen hareketlerden kolay bir şekilde kurtarabiliyorsunuz. Bu da iyileşme sürecini hızlandıran bir durum oluyor.

Tendinit nasıl iyileşir diye merak ediyorsanız bunun düzenli egzersize bağlı olduğunu bilmeniz gerek. İster genç bir birey olun ister yaşlı bir birey olun her zaman bu egzersizleri düzenli bir şekilde yapmanız gerekecektir. Çünkü kasların daha da kuvvetlenmesi, donmanın önüne geçilmesi için kasların sürekli hareket halinde olması ve sıcak tutulması gerekir. Bu nedenle en yakın fizik tedavi kuruluşuna bu ağrılarınız için başvurmanız gerekecektir. Ağrıyan kolunuzla ya da omzunuzla zor ve ağır işler yapmamaya bu konuda çok daha dikkatli davranmaya çalışmanız gerekecektir. Bu sayede emin olun ki çok kısa sürede tendonların eskisinden çok daha güçlü ve kuvvetli olduğunu anlayacaksınız. Bu şekilde tüm ağrılarınız kolay bir şekilde ortadan kalkmış olacak.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%