,

Tesettür Gelinlik Başı Modelleri

Tesettür Gelinlik Başı Modelleri

Tesettür Gelinlik Başı Modelleri | Tesettür gelinlik başı modelleri evlenen ve nikah ya da düğün günü hazırlık yapan kadınların en önem verdiği bölgelerden birisidir. Eskiden bu yana devam eden gelenek olarak hazırlanan gelin başı için makyaj, tesettür için örtü ve duvak özellikleri dikkate alınır. Bunlar hepsi bir arada uyumlu olduğu zaman ortaya birbirinden güzel görüntüler çıkabilir.

Yeni sezonda gelinlik başı modellerinde şu çeşitleri görmek mümkün: Dantelli, çiçekli, taşlı, zincirli, sade, yıldız şekli eklemeli, kısa ve uzun duvaklı, taç şeklinde gelinlik başı modelleri her zevke hitap eden türden ve yüzlercesini bulabilirsiniz.

Tesettür Gelinlik Başı Modelleri

Tesettür Gelinlik Başı Modelleri İçin Kullanım Önerileri

Gelinlik başı hazırlanırken kendiniz ya da işlemi yapan kuaför bazı detayları göz önünde bulundurarak hazırlık yapabilirsiniz.

  • Gelinlikle uyum, gelin başı için olmazsa olmaz kural gibi düşünülebilir. Gelinlikle birlikte bütün oluşturduğu zaman gelin başı ortaya çıkar ve genel anlamda iyi görünüm elde edilir. Çünkü diğer kıyafetlerde de ilk önce dikkat çeken üst bölümdür ve altla birlikte değerlendirilecektir. Evlilik kutlaması için giyilen gelinlikten bağımsız bir gelin başı düşünmek bu açıdan mümkün olmayacaktır. Bu uyum eşarp rengi, süslemelerle akından alakalıdır. Örneğin gelinlik beyaz ve taş işlemeliyse, gelin başında da eşarp ve taş rengi aynı olmalıdır.
  • Makyajla uyum, gelin başında sizin zevkinizi yansıtmalıdır ama gelinliği gölgede bırakacak kadar abartılı bir makyaj güzel görünmeyebilir. Profesyonel makyaj yaptırırken çok karışık farlardan ve uyumsuz renklerden kaçının. Gelinlik çok güzel olsa bile kötü makyaj sizi kurtaramayabilir.
  • Gelin başında taş kullanıyorsanız, bu taç şeklindeyse gelinliğinizin aşırı taşlı olmasından kaçının. Bu şekilde uzun duvakla birlikte daha çarpıcı görünüm kazanabilirsiniz.
  • Yüz hatlarınızın çok toplu ve yuvarlak olduğunu düşünüyorsanız, yüzü daha uzun gösteren gölgeli makyajdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca eşarbı çene altında bağlamazsanız da toplu görünüm engellenecektir. Yanaklara baskı olmaması için boyun bölgeniz de gelinliğe dahil edebilirsiniz.
  • Çok zayıf ve çökmüş görünen yüz hatlarınız varsa, elmacık kemiklerine daha fazla canlılık veren makyaj seçimi olabilir. Ayrıca eşarp çevresinde daha yoğun taş kullanabilirsiniz.
  • Tesettür gelinlik başı modelleri kısa boydan şikayetçi olan kadınlar için yere kadar uzanan duvakla kullanılabilir.

 


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%