,

Tığ İşi Bebek Battaniyesi

Tığ İşi Bebek Battaniyesi
Tığ İşi Bebek Battaniyesi

Tığ İşi Bebek Battaniyesi | Her şeyin en güzeline layık bebeklerinizi Tığ İşi Bebek Battaniyesi ile şımartmaya ne dersiniz? Kışın hem üşümezler hem de çok erken yaşlarda estetik ve güzellikle tanışmış olurlar. Tığ İşi Battaniyeler zahmetli olsalar da çok sevimli ve bebeğinizi içinde uyurken gördüğünüzde çok da mutlu olacaksınız.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi

Lale Desenli Tığ İşi Battaniyeler

Bu battaniye için bebek yünü ipi denilen daha narin iplikler kullanılıyor. Makasınız ve 2,5 tığınızı da hazırlayın. Adım adım yapımına gelince;

  • Önce battaniyenin altını örün. İstediğiniz genişlikte zincir çekin. Zinciri çektikten sonra geri dönün. Her zincir üzerinden, tığ başını almayın, sonuna kadar sık iğne yapın. Sona geldiğinizde bir zincir çekip kopartın.
  • Lale yaprakları için ikinci sıraya geçin. İpi kopardığınız yere yeşil iple bağlayın. Üç zincir çekin, geriye dönün. İkinciye tığ başını almayın, batıp iki defa çıkarın. Tekrar bir zincir çekin, aynı yere bir kez daha batın. Daha sonra üçüncü deliğe batın, iki defa çıkarın. Sonuna kadar böyle yapın. Bitince makasla kesin. Unutmayın ki aralarında hep bir zincir olmalı.
  • İpin koparıldığı yere pembe ipi bağlayın. Üç zincir çekin, geriye dünün. Tığ başını alın ve daha önceki lalelerin ortasına batın, bir kere çıkarın. Kalan diğer ili halkayla birlikte aynı yere tığ başlığını atın. Yine aynı şekilde iki kere çıkarın. Tığınızda üç halka olmalı. Tığda dört halka olunca hepsini bir çıkarın. Aynı şekilde bitene kadar tekrar edin ve diğerleri gibi bitince makasla kesin.
  • Öncekiler gibi ipin bittiği yerden beyaz renkte ip bağlayın. Üç zincir çekin ve geri dönün. Tığ başı almadan üç sıra boyunca sık iğne yapın. Sık iğneyi de bitirin. Battaniyenin boyunu bu şekilde istediğiniz uzunluğa gelene kadar yapın.

Battaniyenin boyu bu şekilde sırayla örerek yapmış olursunuz. Biraz uzun zaman alır. Ancak sonucuna değecektir. Bebeğinizin battaniyesini yaparken ipliğin kalitesinde dikkat edin. Renk vermeyen ve mümkünse sağlam iplikten yapın. Tığ İşi Bebek Battaniyesi zor olmasına rağmen torun sevgisiyle neredeyse ninelerin ritüeli gibi bir şey oluyor. Torunlarına verdikleri değeri bu şekilde gösteriyorlar.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%