,

Tığ İşi Bebek Bere Örnekleri

Tığ İşi Bebek Bere Örnekleri
Tığ İşi Bebek Bere Örnekleri

Tığ İşi Bebek Bere Örnekleri | Bebeklerimiz için bereler rüzgarlı ve soğuk havalarda soğuktan korumak için yapıla oldukça şık modellerdir. Kız bebekler için ayrı modeller ve erkeklere de daha değişik bere modelleri bulunur. Tığ İşi Bebek Bere Örnekleri ile tarifini vereceğimiz beremizde kız ve erkek bebekler için kullanılacak modeli yapıyoruz. Berenizi değişik renklerde yapabilir ve çok güzel bir bere oluşturabilirsiniz. Bebeğiniz için bere yaparken ölçüsüne bakabilir ve kafa büyüklüğüne göre bereyi yapabilirsiniz. Pamuklu bebe yününden yapacağımız bereyi isterseniz kendi bebeğinize isterseniz hediyelik olarak yapıp güzel bir hediye sunabilirsiniz. Piyasada bulunan bebek berelerinden daha şık bereleri kendiniz çok kolay yapabileceksiniz. El emeği ile yapılan her örgüde olduğu gibi berelerin de yapımı oldukça kolay olacaktır. Ponponlu yaptığınız bereler daha sempatik duruşuyla bebeklere çok yakıştığı da bir gerçek. Sağlıklı bir kış için bebeklerinize kendi el emeğinizle çok güzel bereler yapabilir ve isterseniz kendi kaşkolunuzu ve patiğinizi de aynı renkte iplerde örerek bir takım oluşturabilirsiniz. Bebek Bere Örnekleri Tığ İşi yaparak bere yapabileceğiniz gibi şişle yapılan modellere de bakabilirsiniz.

Tığ İşi Bebek Bere Örnekleri

Kolay Bebek Beresi Yapımı

  • Beremiz için kırmızı iple örgümüze başlıyoruz. 6 zincir çekiyoruz ve uçlarını birleştirerek bir yuvarlak elde ediyoruz. Oluşan yuvarlak halkamız içine 1 tane sık iğne yapıyoruz. 14 sıra oluncaya kadar devam ediyoruz.
  • Her sırada 6 tane sık iğne artırma yaparak örüyoruz. Kırmızıdan sonra sarı renk ipimize geçiyoruz. 88 tane sık iğne yapıyoruz ve 2 sıra örüyoruz.
  • Beyaz renkli ipe geçerek 18 sıra örerek bitiriyoruz.
  • Kulak kısmında beyaz renkli ip kullanarak örgümüzün her iki tarafından da 11 sıra yaparak 15 tane sık iğne yaparak bitiriyoruz.
  • Beremizin bağcık kısımları içinde kulaklığının bitiminde ortasından 5 sık iğne yapıyoruz. 5 sık iğneyle 24 cm örerek beremizi bitiriyoruz.
  • Bereye içinde bulunan renklerden küçük ponponlar yaparak takabilirsiniz. Kız bebekler için çiçek motiflerini berenin istediğiniz yerlerine takabilirsiniz. Bereyi inci boncuk işlemeleri yaparak süsleyebilirsiniz.   Tığ İşi Bebek Bere Örnekleri ile çok güzel bir bere yapabileceksiniz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%