,

Tığ İşi Örgü Şapka Yapılışı

Tığ İşi Örgü Şapka Yapılışı
Tığ İşi Örgü Şapka Yapılışı

Tığ İşi Örgü Şapka Yapılışı

Tığ İşi Örgü Şapka Yapılışı; Tığ işi yardımı ile bir çok örgü yapabilir ve de özellik ile bu kış günlerinde soğukta korunmanız için bu örgü işlerini kullanabilirsiniz. Şiş ile yapılan örgü işine oran ile daha kolay ve daha kısa bir zaman içinde oluşabilen tığ işi örgü yöntemi ile çocuklarınıza ya da kendinize bir şapka ya da bere yapabilirsiniz. Tığ İşi Örgü Şapka Yapılışı olayına en başta her ne kadar zor bir olaymış gibi düşünseniz de aslında oldukça kolay bir el becerisi ile yapılmaktadır. Sizlere anlatacağımız tığ işi ile bere yapımından sonra sizlerde evlerinizde boş olarak geçirmekte olduğunuz zamanı değerlendirebilir ve bu konuda bebeğinize bir şapka örebilirsiniz.

Bebeğinizin şu soğuk kış günlerinde kafasının üşümemesi için ona bere örebilirsiniz. Bu konuda şiş ile örmek yerine tığ ile yapılan örgü yöntemi daha kolay olduğu için tercih edilir. Eğer bu alanda biraz el becerisine sahipseniz sizlere bebeğiniz için nasıl bir tığ işi örgü beresi yapacağınızı anlatacağız.

  • İlk olarak seçtiğiniz renkteki iple 7 zincir çekip bunu bir halkaya çeviriyorsunuz. Bu halkaya da 10 trabzan yapıyorsunuz.
  • Sonraki sıralarda da istenilen boyuta göre örme işlemi devam etsin.
  • Sonraki sıralarda ise bir ör bir artır şeklinde gidip her sırada ör sayısı bir artarken artır sayısı sabit kalsın. Bu şekilde 23 sıra devam ediniz.
  • Sonra da farklı renkleri kullanarak da 2 sıra 1 sıra 1 sıra ve 1 sıra şeklinde örme işlemini devam ettiriniz.
  • Bu şekilde de berenizi bitirmiş oldunuz.

Tığ İşi İle Yapılan Örgü Bere Modelleri

Tığ işi ile örgü örmek konusunda bir çok farklı model ortaya çıkabilir. Bu konuda bere yapımı oldukça sık görülür. Bebekleriniz için ya da kendiniz içinde yapabileceğiniz örgü bere modellerinde kulaklı bereler ve ponponlu bereler sıkça tercih edilir. Tığ İşi Örgü Şapka Yapılışı hakkında da gerekli bilgiyi aldıktan sonra sizlerde farklı renklerde bereler örebilirsiniz. Bu konuda da gök kuşağı renkli berelerde oldukça moda durumundadır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%