,

Tığ İşi Örgü Tunik Modelleri

Tığ İşi Örgü Tunik Modelleri
Tığ İşi Örgü Tunik Modelleri

Tığ İşi Örgü Tunik Modelleri

Tığ işi örgü tunik modelleri denildiği zaman kişilerin çok kısa bir süre içerisinde hazır almak yerine el emekleri ile istediğiniz modellerin ortaya çıkarılması manasına gelmektedir. Örgü modellerinin yapısının çok daha aktif v iyi bir biçimde ortaya koyulabilmesi için mutlaka ilmek konusunda dikkatli olmak ve bu dikkati de modelin oluşturulması konusunda çok dikkatli bir biçimde devam ettirmek lazımdır. Örgü modelleri konusunda uygulamayı koyabileceğiniz ip türlerinden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Kumaş tipi ip modelleri
  • Pullu ip modelleri
  • Simli ip modelleri
  • Klasik ip modelleri
  • Makrome ipi
  • Tığ işi ipleri

Bu iplerin her birinin kullanılabileceği modelin farklılık gösterebileceğini de aklınızdan çıkarmamalısınız. Örgü modelleri konusunda siz de bu küçük detaylara önem verirseniz ancak bu biçimde başarılı bir şekilde modeli materyalinizin bir parçası haline getirebilirsiniz.

Modellerin Ortaya Çıkarılması Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tunik ortaya koymak için hem geniş hem de uzun bir yapıyı elde etmeniz lazımdır. Tuniklerin ortak özellikleri rahat olmalarıdır. Bu rahatlığın sağlanması için de ancak fazla sayıda ilmek ile ortaya koyulmuş olan modelin seçilmesi ve modele başlanması lazımdır. Siz de kısa bir zaman dilimi içerisinde şu detaylara sahip olan bir modeli ortaya koyabilirsiniz;

  • Şapkalı
  • Fermuarlı
  • Zincirli
  • Düğmeli

Bu modellerin ortaya çıkarılması da kişilerin hem modaya hem de kendi zevklerine uygun olan modellere sahip olmalarını sağlayacaktır. Tığ işi tunik modelleri denildiği zaman siz de bu temel adımları tamamlayarak muhteşem bir modele sahip olabilir ve satın alıma gerek kalmadan kıyafetinizi tasarlama hakkını elde edebilirsiniz.

Süsleme Konusunda Neler Yapılmalıdır?

Süsleme konusunda kişilerin istedikleri bütün materyalleri değerlendirme ve süsleme konusunda kullanma imkanları bulunmaktadır. Süslemenin yapıldığı materyallerin ortaya çıkarılacak ürünün modeli ile v modeli kullanacak kişi ile büyük bir bağlantısının olduğu bilinmesi gereken durumlardandır. Örneğin küçük çocukların kullanması için hazırlanan modellerin süslenmesinde pul ya da boncuk gibi maddelerin asla kullanılmaması gerekmektedir. Tığ işi tunik modelleri nasıl yapılır sorusunun yanıtı bu biçimde ortaya koyulmalıdır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%