,

Tığ Oyası Örnekleri Facebook

Tığ Oyası Örnekleri Facebook
Tığ Oyası Örnekleri Facebook

Tığ Oyası Örnekleri Facebook

Tığ Oyası Örnekleri Facebook; Çeyizlerin vazgeçilmezi olan çemberde iğne oyası, tığ işi oyası ve mekik oyaları hepsi birbirinden güzel olmakla beraber sabır gerektiriyor. Yapmasını bilene her şey kolay olduğu gibi tığ oyaları iğne ve mekik oyalarına göre daha kolay yapılabiliyor. Özellikle çeyiz hazırlığında olanların çok önem verdiği değişik renkte tülbent ve namaz bezi oyalarına ilgi geçmişten bugüne hala devam ediyor. Anadolu’da yaygın halde hala çeyiz serme günleri düzenlenmeye ve gelenekler devam ettirilmeye çalışılıyor. Tığ Oyası Örnekleri Facebook üzerinden yeni tariflere bakabilir ve ister kendinize, isterseniz kız çeyizine hazırlık yapmaya başlayabilirsiniz. Ev hanımlarının severek yaptığı işler yeni nesle zor gelse de el işi yapmanın da ayrı bir zevki bulunuyor. Stres attıran ve hoş vakit geçirtecek tığ oyamızla sizi baş başa bırakıyoruz.

Tığ Oyasından Kelebek Modeli Yapımı

  • Facebook Tığ Oyası Örnekleri kelebek modelimiz için 3 farklı renkte oya ipliği, 21 numara tığ ve tülbentimizle işimize başlıyoruz. Çemberin düzgün durması ve üzerine yapılacak modelin daha güzel durması için iğne oyası yöntemiyle zürafa işlemekte fayda var. Zürafa işlemeden de direk başlayabilirsiniz bu size kalmış.
  • İlk olarak 3 tane zürafa yapıyoruz, 1 kere küçük örümcek yapıyor ve 6 tane zürafa yapıyoruz. 6 zincir çekiyoruz. Kelebeği örmek için 1 kere sık iğne yaparak ipi değiştiriyoruz. 6 kere zincir çekiyoruz ve 1 kere de 3’lü trabzan yapıyoruz.
  • Her seferinde tığımıza tel üstü alarak 10 tane dolgu yapıyoruz ve yavaşça tığı içinden geçirip topluyoruz. Aynı dolguyu bir kere daha ördükten sonra tepelerine sık iğneden 2 yarım daire örüyoruz ve kelebeğimizin sağ kanadını bitirmiş oluyoruz.
  • Kelebeğin kanadına 2 tane küçük örümcek yapıyoruz. Aynı şekilde 2 tane daha dolgu yapıyoruz ve sol kanadımız da hazır oluyor.
  • Sonrasında ip değiştirerek daha önce yapılan küçük örümcekleri çekip içine 3’er tane kirpik yaparak tığ oyasıyla yaptığımız kelebek modelimizi bitirmiş oluyoruz. Yapımı son derece kolay olan kelebek modelimiz için Tığ Oyası Örnekleri Facebook paylaşabilir ve yepyeni modeller yapmaya başlayabilirsiniz.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%