,

Vitrin Dantel Modelleri

Vitrin Dantel Modelleri
Vitrin Dantel Modelleri

Vitrin Dantel Modelleri; Vitrinler klasik Türk ailesinin salonunun olmazsa olmaz materyallerinden bir tanesidir. Vitrinlerin cam materyaller ile süslenmesi ve buna ek olarak bu materyallerin konulacağı rafların alt kısımlarına da dantellerin örülmesi de gelenekselleşmiş noktalardan sadece bir tanesidir. Bu modelleri tamamlayabilmek için vitrininiz boyutuna göre hareket etmelisiniz. Vitrin dantel modelleri konusunda kullanabileceğiniz ip türlerinden bazıları şu biçimde sıralanmakta ve arşımıza çıkmaktadır;

Vitrin Dantel Modelleri

  • Pamuk bazlı iplik
  • Polyester bazlı iplik
  • Koton iplik
  • El örgü ipi
  • Kroşe ip

Bu ip türlerinden hangisi sizin modeliniz için daha mantıklı olacaksa ve daha kullanışlı olacaksa o tip modele yönelmeniz gerekmektedir. Bu konuda herhangi bir kuralın olmadığının altının çizilmesi gerekmektedir. Vitrin dantel modelleri konusunda sizin de yukarıda sıralanmakta olan ip tiplerine göre dilediğiniz gibi seçiminizi yapabilirsiniz fakat bu noktada asıl önemli olan noktanın tığ seçimi olduğunun da yeniden belirtilmesi gerekmektedir.

Tığ Numaraları ve Tığ Seçimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tığ numarası seçerken takip edilmesi gereken noktalardan bazıları şunlardır;

  • Kişilerin tığ numaralarını hem ortaya koyacakları modele hem de modeli işleyecekleri ipe göre seçmeleri gerekmektedir.
  • İnce iplerin kapsamında kolay hareket edebilmeniz için ince tığları yanı numarası küçük olanları kullanmanız gerekmektedir. Vitrin dantel modelleri nasıl uygulanır sorusunun da bu iki noktaya dikkat ederek işlenmesi gerekmektedir.

Tığ İşleri ve Maliyetleri

Vitrin dantel modelleri dışarıdan satın almanız durumunda ödemeniz gereken miktar ile kendiniz imal ettiğiniz durumda ödemeniz gereken miktarın birbirine çok uzak olduğunu bilmelisiniz. Kişilerin tığ işlerini kendileri yapması ve birleştirme işlemine kadar kendi atıkları adımlar ile gerçekleştirmeleri ortaya çıkacak olan maddi kazanımın daha a artmasını sağlayacaktır. Bu ürünleri dışarıdan almaya kalkığınız zaman sonusun direkt olarak etkileneceğini de aklınızda bulundurmanız gerkemektedir. Siz de kısa bir zaman dilimi içerisinde hem tülbentlerinizi hem de havlu kenarlarınızı çok kolay bir biçimde ortaya koyabilir ve masraflardan da kaçınabilirsiniz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%