,

Yapımı Kolay Güzel Lif Modelleri

Yapımı Kolay Güzel Lif Modelleri
Yapımı Kolay Güzel Lif Modelleri

Yapımı Kolay Güzel Lif Modelleri; El yapımı lif modellerinin oldukça geniş bir listesi bulunmaktadır. Tek renk, iki renk ya da rengarenk olabilen lifler, istenilen boy ve ebatlarda yapılabilmekte ve arzu edilen desen / motif kolaylıkla üzerine işlenebilmektedir. Nazar boncuklu, iki renk kafesli, papatyalı, laleli, püsküllü, marul örnekli, baklava dilimli, geometrik şekilli vb. pek çok lif örneği bulunmaktadır. El emeği bu lifler, vücut temizliği için yardımcı ürün olmalarının yanı sıra, eşe – dosta hediye etmeye de son derece uygundurlar. Lif modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri ise yapımı kolay güzel lif modelleri olmaktadır. Basit lifler, eskidikçe yenisi kolaylıkla yapılabildiği için çoğunlukla gündelik kullanım eşyası olarak adlandırılmaktadırlar.

Yapımı Kolay Güzel Lif Modelleri

Basit ve Pratik İki Renk (Kare) Lif Yapımı

Yapımı pratik olan lif çeşitleri zorlanmadan örülebilmekle birlikte, el işi lif yapım maliyetleri de son derece düşük bir yapı çizmektedir. Hem kullanışlı hem de klasik bir model olan kare şekilli 2 renk lif yapımı şu şekildedir:

  • Gerekli malzemeler; 2 renk makine orlonu ip ve 3 numara tığ. Dilerseniz 2 ya da 4 numaralı tığları da tercih edebilirsiniz.
  • İlk iki zincir sıkı ve sonraki zincir gevşek olarak şekilde 3 zincir çekin.
  • zincire 1 adet fıstık oluşturun ve sonrasında 1 zincir daha çekip yeniden fıstık oluşturun.
  • İp renginizi değiştirin ve 2 adet fıstık yapın. Tekrar öteki ipe geçin ve 6 adet fıstık daha yapın. Bir daha ip değiştirin ve 2 adet fıstık oluşturarak ilk sırayı tamamlayın.
  • İlk sıra 22 fıstıkla tamamlandıktan sonra 23. fıstığı, 2. fıstık ile birleştirip (büzmeden) yeni bir fıstık yapın. Sonrasında ikisini birlikte çekin.
  • Devamında 1 zincir çekin ve ikili fıstığın üzerine bir fıstık daha yapın. Çekmeden bir fıstık daha atın ve aynı uygulamayı 2 kere daha tekrarlayın.
  • Diğer ipe geçin ve ikili fıstık yapmaya devam edin. Lif deseni böylelikle ortaya çıkacaktır. Aynı uygulamayı 2 kere daha yapın ve 3. sıraya geçin.
  • Rengin tersini kullanarak ve 2 sırada bir kere kaydırma yaparak deseni oluşturmaya devam edin.
  • Yaklaşık 15 kere bu işlemi yaptıktan sonra 22’li lif elde edilmiş olacaktır.
  • Yapımı kolay güzel lif modelleri, bu ve buna benzer yöntemlerle kısa sürede tamamlanacaktır.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%