,

Yaz Aylarında Kullanılabilecek Doğal Makyaj Teknikleri

Yaz Aylarında Kullanılabilecek Doğal Makyaj Teknikleri

Yaz Aylarında Kullanılabilecek Doğal Makyaj Teknikleri |  Özellikle yaz aylarında ağır makyajlar yüzünüzün terlemesi sonucunda akabilir ve estetik olmayan görüntülerin oluşmasına sebebiyet verebilirler. Yaz ve bahar aylarında doğal makyaj teknikleri bayanların daha çekici ve estetik bir görünüme kavuşmalarına yardımcı olacaklardır. Doğal makyajda doğru renk seçimi oldukça önemlidir.

Dudak ve gözler doğal makyaj teknikleri için oldukça önemlidir. Çekici bir görünüm yakalayabilmek üzere buğulu gözlere veya yoğun fondötenlere ihtiyacınız yoktur. Pudra ve sıvı dudak parlatıcılar doğal bir görünüm yakalayabilmeniz üzere oldukça faydalı olacaklardır. Hangi rengin cilt renginiz ile bütünleştiğini bulabilmeniz başarılı bir doğal makyaj deneyimi yaşayabilmeniz için oldukça önemlidir.

Size yakışan ve ten renginiz ile uyumlu olan rengi bularak oldukça estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Sarıya dönük ciltlerin “İvory” rengini tercih etmeleri ve mümkünse krem formlu malzemelerden yararlanmaları gerekmektedir. Herhangi bir makyaj malzemesi satın almadan önce, bu makyaj malzemesini ne şekilde kullanabileceğiniz ve bu makyaj malzemesinin cildinizde nasıl duracağı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Bu konuda bilgi edinebilmek üzere yapmanız gereken makyaj malzemesi satın almadan önce makyaj malzemesini denemek olacaktır. Yoğun fondötenler ve fazla katı ürünler yaz aylarında doğal bir görünüm yakalayabilmek üzere kesinlikle kullanmamanız gereken ürünler arasında yer almaktadırlar. Dudaklarınızdaki çatlaklardan kurtulmak üzere dudaklarınıza peeling uygulamanız oldukça verimli bir işlem olacaktır.

Bu işlem ayrıca , dudaklarınızın daha dolgun ve kırmızı görünmesine sebebiyet vereceğinden ruj kullanmak zorunda kalmazsınız. Dudaklarınızı ölü derilerden arındırmanız daha parlak dudaklara sahip olmanıza sebebiyet verecektir. Doğal makyajlarda kapatıcılara başvurabilirsiniz. Fakat kapatıcı seçiminde oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir. Ten renginiz ile uyumlu olmayan bir kapatıcı seçmeniz estetik olmayan bir görüntünün oluşmasına sebebiyet verecektir.

Yaz Aylarında Kullanılabilecek Doğal Makyaj Teknikleri

 Doğal Makyajın Püf Noktaları

Doğru renk seçimi , doğal makyaj teknikleri arasında en önemli kurallardan biridir. Doğal bir görünüm yakalayabilmek üzere ten renginiz ile uyumlu olan hafif ürünlerden yararlanmanız gerekmektedir. Koyu ve yoğun fondötenler , yakalamak istediğiniz doğal görünümün önüne geçecektir. Herhangi bir kapatıcı ardından fondötene ihtiyaç duymadığınızı düşünüyorsanız fondöten kullanmamanız tavsiye edilmektedir.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%