,

Yazma Kenarı Oya Modelleri Boncuklu

Yazma Kenarı Oya Modelleri Boncuklu
Yazma Kenarı Oya Modelleri Boncuklu

Yazma Kenarı Oya Modelleri Boncuklu

Yazma Kenarı Oya Modelleri Boncuklu; Yazmalar günlük yaşamımız içerisinde sık bir şekilde karşılaştığımız ya da kullandığımız parçalardır. Kimileri gerçek anlamına uygun olarak kullanırken kimileri iş yaparken saçlarını toplamak amaçlı kimileri aksesuar niyetine takı amaçlı kimileri ise tamamen moda amaçlı kullanmayı tercih etmektedir. Amacına uygun ya da değil fark etmeden değişmeyen tek gerçek ise yazma kenarı oya örnekleridir. Genellikle tığ tekniği kullanılarak yapılan modellerin aynı zamanda daha zarif ve hoş gözükmesini sağlayan iğne oyası tekniği de bulunmaktadır. her iki teknikte de yazmaların şeklini ve görüntüsün değiştiren yazma kenarı oya modelleri boncuklu modeller ayrı bir hava katmaktadır.

Boncuk İşlemeli Tülbent Örnekleri

Günümüzde oldukça moda olan el sanatları bayanların hobi olarak yaptıkları bazı bayanların ise ek gelir ya da gerçek gelir amaçlı yaptıkları uğraşlardır. Birçok alanda yaygın olarak kullanılan el sanatları kıyafet alanında da sık kullanılırken ev dekorasyonunda da hızla yaygınlaşmaktadır.

El sanatları içerisinde en fazla kullanılan teknik ise tığ tekniğidir. Şık motifler yapmak için de kullanılan yöntem sık iğne yöntemidir. Her iki yöntemde de boncuk kullanımı yapılmaktadır. Dilerseniz farklı aparatlar kullanarak da el becerisi ile boncuk oya modelleri yapabilirsiniz.

Yazma kenarı oya modelleri boncuklu işlemeler içim tığ tekniği ile yapılış şekli şu şekildedir;

  • İlk olarak kullanmak istediğiniz yazmayı ve ipleri seçerek aralarda kullanmak istediğiniz boncukları seçmeniz gerekmektedir.
  • Yapacağımız örnekte küçük boncuklar kullanılacaktır. Çiçek kısımları komple boncuklardan işleneceği için.
  • Bütün boncukları ipe geçirerek hazır bekletmelisiniz.
  • İlk olarak yazmanızın kenarına iğne oyası tekniği olan zürafa modeli yaparak ip sarkmasını ve motifin çirkin görünmesini engelleyecek şekilde dört tarafınız da işleyin.
  • Zincir çekerek trabzan örgü ile devam edin.
  • Burada boncuk alarak sık iğne ile devam edin.
  • Pıtırcık dolgu ve dolgulu halkalar örneği ile modelinize devam edin ve aralara boncuk atın.
  • Sıra tekrarı yaparak modeli yazmanın etrafına tamamen yayın.

Boncuk motiflerini işlerken dikkat emeniz gereken boncuğu doğru şekilde almak ve yerine oturtmaktır. Aksi halde boncuk tam yerine gelmediği duumlarda hoş olmayan bir görüntü elde edersiniz.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%