,

Yemeni Kenarları İğne Oyası Modelleri

Yemeni Kenarları İğne Oyası Modelleri
Yemeni Kenarları İğne Oyası Modelleri

Yemeni Kenarları İğne Oyası Modelleri

Yemeni Kenarları İğne Oyası Modelleri; Yemeni kenarlarına eskiden beri genç bayanlar çeyizlerine koymak amacı le iğne oyası yaparlar. Bu durum sonrasında da oldukça şık ve zarif yemeniler oluşur. Sade ve düz yemenileri alacak kenarlarına bu şekilde yapacağınız iğne oyaları sayesinde bir çok farklı tasarım oluşturabilirsiniz. Yemeni Kenarları İğne Oyası Modelleri bakımından en çok çiçek motifli desenlerin tercih edildiğini biliyoruz. Ayrıca yaprak ve sarmaşık detaylı motiflerde sıkça tercih edilir. Bunun ile birlikte kalp ve güneş motifleri de sıkça kullanılır. Bu şekilde bir çok farklı iğne oyası modeli ortaya çıkarken bunlarında yapımları sırasında farklı teknikler ortaya çıkar. Ancak yine de her bir yemeni kenarı iğne oyası modelinde zürafa ve ilmek yapımları ortak olarak yapılır.

Şu kış günlerinde bayanlar evlerinde sıkılmak yerine boş zamanlarını bu şekilde değerlendirerek bu konuda oldukça zarif tasarımlı yemeni kenarı süslemeleri yapabilirler. Bu sayede bunu da bir hobi olarak değerlendirebilirler. Ayrıca eğer el becerilerine bu konuda güveniyorlarsa da bu hobiyi paraya dökerek bunu bir iş fırsatına da çevirebilirler.

Yemeni Kenarına Acem Borusu Sarmaşığı Motifini İğne Oyası İle Yapmak

İğne oyası ile yemeni kenarlarına yapılan en çok motiflerden birisi de acem sarmaşığı motifidir. Bu motif en başta oldukça zor bir şekilde görülse de aslında yapımı oldukça kolaydır. Bunun için iyi bir el becerisine ve de sabra ihtiyacınız vardır.

  • 8 zürafa yaparak başlıyorsunuz. Bunun üzerine 7 sıra çıkarak zürafaları devam ettiriyorsunuz.
  • Her iki zürafa içine 3 zürafa yapacak şekilde devam edip ip atmadan 5 zürafaya artırarak devam ediyorsunuz.
  • Ardından soldan ve sağdan artırma yaparak 7 zürafa yapacaksınız.
  • 3 zürafa kalana kadar kesme işlemini gerçekleştiriyorsunuz.
  • Yemeni Kenarları İğne Oyası Modelleri arasında yer alan bu modelde bu şekilde bir yaprağı bitirmiş olursunuz. Aynı bu şekilde 4 yaprak yapacaksınız.
  • Her yaprağın çevresine zürafa yaparken bu arada tüm yaprakları da birbirlerine bağlamış oluyorsunuz.
  • Bundan sonra da yeşil bir iple sarmaşık yaparak bunu da çiçeğin dibi ile birleştiriyor ve motifinizi bitiriyorsunuz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%