,

Yüz Bakım Maskeleri ile İlgili Özgün Öneriler

Yüz Bakım Maskeleri ile İlgili Özgün Öneriler

Yüz Bakım Maskeleri ile İlgili Özgün Öneriler | Yüz bölgesi oldukça önemlidir. Duyma – işitme, görme, nefes alma, konuşma ve beslenme ihtiyacının karşılandığı yüz bölgesinin bakımına dikkat etmek gerekmektedir. Mevsimsel koşullar, yaşlanma, iş hayatının stresi ya da gündelik hayat koşulları dolayısıyla yüz bölgesinde yıpranma, tahriş, kuruma, çatmama, lekelenme ve kırışıklık gibi pek çok durum meydana gelebilmektedir. Kozmetik sektöründe cilt yapınıza göre bölgesel nitelikte onlarca ürün bulmanız mümkündür. Yüz bölgesi için elzem olan bir ürün de yüz bakım maskeleri olmaktadır. Pek çok markanın piyasaya sürdüğü yüz bakım maskelerinin yanı sıra evde, doğal yöntemlerle de yüz bakım maskeleri hazırlanabilmektedir.

Yüz Bakım Maskeleri ile İlgili Özgün Öneriler

Yüz Bakım Maskesi Çeşitleri Nelerdir?

Cilt tipine göre maskeler çeşitlilik göstermektedir. Kuru cilt tipine yönelik doğal maske yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; 3 çay kaşığı bal, 1 yumurta ve 4 – 5 yemek kaşığı zeytinyağıdır. Yumurtanın sarısını, zeytinyağını ve balı bir kaba koyun ve karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve yaklaşık olarak 20 – 25 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Böylece cildinizdeki ölü deriler temizlenecek ve deriniz nefes alacaktır.

Yağlı cilt yapısındakiler için de yüz bakım maskeleri yapılabilmektedir. Yağlı ciltler için yüz maskesi hazırlamada ihtiyacınız olan malzemeler; 1 adet limon ya da 1 adet greyfurt ve 2 adet yumurtadır. Tercih ettiğiniz meyveyi sıkın ve 2 yemek kaşığı kadarını alıp bir kaba koyun. Yumurtaların akını ayırın ve meyve suyunun üzerine ekleyerek iyice karıştırın. Yaklaşık 15 dakika kadar hazırladığınız bu maskeyi yüzünüzde bekletin ve ardından yüzünüzü ılık su ile durulayın. Bu yüz maskesi için kullanacağınız meyveyi mevsimsel olarak değiştirebilir, duruma göre çilek ya da portakal da kullanılabilirsiniz. Yağlı ciltler için hazırlanan yüz maskesinin amacı, yüzdeki yağ fazlalığını temizlemektir. Çünkü yağlı cilt tiplerinde yağlanma, lekelenme ve sivilce oluşumu daha fazla olmaktadır.

Bir diğer cilt tipi olan normal ciltler için yüz maskesi hazırlama malzemeleri; 3 tatlı kaşığı elma suyu, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 adet yumurtanın beyazıdır. Tüm malzemeleri bir kaba koyun ve karıştırarak yüzünüze sürün. Karışımı, yaklaşık 15 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayarak maskeyi temizleyin. Böylece cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı, yüz bakım maskeleri aracılığı ile yapmış olacaksınız.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%