,

Yüze İğneli Epilasyon ile Tüylere Kalıcı Çözüm

Yüze İğneli Epilasyon ile Tüylere Kalıcı Çözüm

Yüze İğneli Epilasyon ile Tüylere Kalıcı Çözüm | Vücudun değişik yerlerinde çıkan tüylenme sorunları için çok sayıda çözüm üretilmiştir. Bunlardan birisi de iğneli epilasyon yöntemidir ve çok uzun bir süreden bu yana kullanılan, kalıcı bir çözüm olduğu bilinmektedir. Koltuk altları, bacaklar, genital alan, erkekler için sırt bölgesi vs. için bu yöntemin uygulanışı bir hayli yaygın. Ancak iğne ismi geçtiği için ve çok az bir acı olduğu için bu yöntem insanların biraz çekinmesine neden olabiliyor. Sözgelimi özellikle hassas derinin olduğu yüze iğneli epilasyon düşünüldüğünde daha fazla acıya duyarlılık söz konusu olabiliyor. Ancak işlemlerde kullanılan iğne tüyden daha ince bir şekilde ve lokal anestezi altıda işlem gerçekleşiyor. Bu da acı hissini yok eden önemli bir etken.

Yüze İğneli Epilasyon ile Tüylere Kalıcı Çözüm

Yüze İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyonu yapmamızın farklı sebepleri vardır. Kendimize iyi görünmek, başkalarına iyi görünmek, ikili ilişkilerde rahat etmek, beğeni kazanma hissi, temizlik hissi gibi nedenlerle tüylerimizden kurtulmak isteriz. Boyun bölgemizden yukarısı en çok göz önünde olan kısım olduğu için bu bölgede yüze iğneli epilasyon uygulamasının nasıl yapıldığı da önem kazanıyor.

  • Yüzde tüylü olan bölge tespit edildikten sonra işlem için tasarlanmış bir cihaz hazırlanıyor.
  • Cihazın işlevi kıl köklerini ufak elektrik akımlarıyla öldürerek yeniden çoğalmasını engellemek.
  • Uygulamada kılda yer alan keratin maddesi ve siyah pigmentler işlemleri kolaylaştırmaktadır.
  • İnce sarı tüyleri olan kişiler için bu yöntem etkili olmayabiliyor. İşlemler özellikle beyaz tenli ve siyah kalın kılları olan kişilerde maksimum etki yaratmaktadır.
  • Uygulamaların süresi, 3 ile 8 seans arasında değişikliğe uğrayabiliyor. Bu süre tamamen kılların yok olabilmesi için gerekli olan zamanlama.
  • Erkeklerde sakal bölgesinin üstüne uygulama talebi olabiliyor. Bu gibi hallerde de yine benzer işlemler yapılmakta.
  • İşlemler bittiğinde bazen kırmızı noktalar oluşabiliyor. Bunu engellemek için krem kullanabiliyorsunuz.
  • Epilasyon işlemlerinde bazı risk grubunda olan kişilerden bahsetmek gerekli. Kalp hastaları, şeker hastaları, kalbinde platin olanlar, vücudunda metal olanlar bu uygulamadan yararlanamıyorlar. Ayrıca hamile ve ergenliğini tamamlamayan kişilerde de yapılmaması uygun.
  • Yapılan işlemlerden önce metal alerji testi uygulandıktan sonra işlemlere geçilmektedir.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%