,

Zeytinyağı Saç Döker Mi?

Zeytinyağı Saç Döker Mi

Zeytinyağı Saç Döker Mi?; Saç dökülmesi 21. yüzyıl erkeklerinin korkulu rüyası haline gelmiştir. Bundaki temel etkenlerden birkaçı şunlardır:

Zeytinyağı Saç Döker Mi?

 – ŞAMPUANLAR

Şampuan kullanımı saç dökülmesindeki en büyük etkendir. İçlerinde barındırdıkları zararlı maddeler saç derisindeki biotine zarar vermekte ve bu nedenle de saçlar kırılganlaşarak dökülmektedir. Saçların daha sağlam ve dayanıklı olması için şampuan kullanımı azaltılmalı ve onun yerine farklı bitkisel yöntemler kullanılmalıdır.

 – SAĞLIKSIZ BESLENME

Saç dökülmesindeki en önemli sebeplerden biri de sağlıksız ve dengesiz beslenmedir. Özellikle b12 ve d3 vitamini eksikliklerinde saçlar aniden dökülmeye başlayabilir. Bu nedenle vitaminlerimize dikkat etmeli her gün meyve ve kırmızı et tüketmeye özen göstermeliyiz.

Zeytinyağı saç döker mi diye merak eden kullanıcılarımıza gönül rahatlığıyla zeytinyağı kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Zeytinyağı roma dönemlerinden beri güzellikte ve saç bakımında bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Eğer saçlarınızın dökülmesinden şikayetçiyseniz zeytinyağı ve argan yağı karışımı ile saç dökülmenizi engellemeniz mümkün. Zeytinyağı saç dökmek yerine saç çıkarmada ve saç derisini beslemede yardımcı olur. Haftada 2 gün uygulayacağınız zeytinyağı maskesi sayesinde cildiniz yumuşacık olacak ve saçlarınız her zamankinden daha canlı bir görünüme kavuşacaktır.

Kirli saça zeytinyağı sürmek saça zarar verebilir. Bu nedenle zeytinyağı sürmeden önce saçlarınızı şampuanınız ile bir defa durulamanız gerekiyor. Daha sonra saçlarınızı hiç ıslaklık kalmayana dek kurulayın. Bir adet boş kabın içine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı argan yağı döküp karıştırın. Saçlarınızın daha gür olması için de dilerseniz karışımın içine 4-5 damla çam terebentin dökebilirsiniz. Bu sayede saçlarınız daha uzun ve gür olacaktır. Karışımı hazırladıktan sonra yapmanız gereken iki işaret parmağınıza karışımdan birkaç damla dökmek ve ısınana kadar birbirlerine sürtmektir.

Parmaklarınızda sıcaklık hissettiğiniz anda elinizi saçlarınıza götürün ve saç derinize masaj yapar gibi yedirin. Burada en önemli ve püf nokta karışımı yukarıdan aşağıya değil aşağıdan yukarıya saçlarınıza uygulamanızdır. Yer çekiminin tersi yönde uygularsanız karışım cildinize ve saç derinize daha iyi uygulanacak ve alacağınız sonuç daha mükemmel olacaktır. Bu karışımı haftada 2 defa uygularsanız saç dökülmeniz sona erecektir.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

One Comment

  1. Ben Zigavus’un zeytinyağı ekstraktlı şampuanını kullanıyorum çok memnunum ürün tamamen doğal 🙂