Gece / Gündüz
  • Çocuk

Deniz Kızı Boyama Sayfaları Örnekleri
Çocuk

Deniz Kızı Boyama Sayfaları Örnekleri | Çocukların boyama yapmasına izin verin. Özellikle ilkokul çağındaki çocukları testlerle boğmayın. Bu yaş gurubundaki bireyler sizin sorumluluğunda olmasına rağmen onların birey olduklarını ve yaşlarından dolayı farklı ihtiyaçları olduğunu unutmayın. Ne yazık ki ülkemizde ..

27.06.2017 0
Çocukta Gözlük Kullanımının Önemi
Çocuk

Çocukta Gözlük Kullanımının Önemi Çocukta gözlük kullanımının önemi, önce ailelerin, sonra da öğretmenlerin dikkat etmeleri gereken, en önemli konulardan biridir. Çocuklarda görmenin en hızlı gelişimi 0-2 yaş döneminde gerçekleşmektedir.  Konuşmaya başlamayan  ..

27.06.2017 0
Çocuklarınız İçin 7 - 8 - 9 - 10 Yaş Abiye Elbise Modelleri
Çocuk

Düğün, kına gecesi veya çeşitli davetlerde küçük kızlarınız kendilerini özel hissetmek isterler. Bu gibi durumlarda onların estetik zevklerini de göz önünde bulundurarak en güzel 7-8-9-10 yaş abiye elbise modelleri arasından kolayca seçim yapabilirsiniz. Son dönemlerde hologram parçaların ..

27.06.2017 0
Çocuklarda Suçiçeği
Çocuk

Çocuklarda Suçiçeği Çocuklarda suçiçeği hastalığı çocuğun suçiçeği aşısı olmadığı dönemlerde ortaya çıkar. Çocuklarda görülen döküntülü hastalıklarda suçiçeği tanısı da mutlaka akılda tutulması gereken hastalıklardan birisi ..

27.06.2017 0
Çocuklarda Pişik
Çocuk

Çocuklarda Pişik olarak bilinen olayın tıbbi adı amonyak dermatitidir. Yeni yapılmış idrarda amonyak bulunmaz. Ere ise hassas ciltlerde bile tahriş yapmaz. Bununla birlikte idrar biraz bebeğin altında beklediğinde belirli olan bakteriler üreyi amonyağa çevirdiği için amonyak cildi tahriş eder. Bu da çocuklarda pişik olayını ..

27.06.2017 0
Çocuklarda Öksürük Nasıl Geçer
Çocuk

Çocuklarda Öksürük Nasıl Geçer? Anne babaların en zorlandıkları öksürük türüdür. Hatta çoğu gece uykusuz kalmaya bile neden olur. Genel olarak öksürük vücudun yabancı maddeleri atmak kullandığı bir yöntemdir. Balgamlı Öksürüğün Nedenleri Özellikle ..

27.06.2017 0
Çocuklarda Öksürük
Çocuk

Çocuklarda Öksürük Çocuklarda öksürük nedenlerini araştırmak gerekir. Çünkü öksürüğün birçok nedeni olabilir. Bununla birlikte tanıda hasta öyküsü de çok önemlidir. Tanı için gerekli olan bilgiler ise şunlardır. Öksürüğün ..

27.06.2017 0
Çocuklarda Obezite Zeka Gelişimini Engelliyor
Çocuk

Çocuklarda Obezite Zeka Gelişimini Engelliyor Çocuklarda Obezite Zeka Gelişimini Engelliyor olmasından dolayı bu durumların ortadan kalkması için oldukça dikkatli olunması gerekir. Bir çocuğun zeka gelişimi sadece beyin sağlığı ile değil tüm beden sağlığı ile düz orantılı olarak yer almasından dolayı ..

27.06.2017 0
Çocuklarda Nezle
Çocuk

Çocuklarda Nezle Çocuklarda nezle olgusunu incelemeden önce nezlenin ne olduğuna bakmak gerekir. Nezle halk arasında soğuk algınlığı veya da üşütme olarak bilinen bir hastalık türüdür. Bu hastalık viral bir enfeksiyondur. Bilinenin aksine hastalığa ise üşütmek veya soğuk algınlığı değil virüslerin ..

27.06.2017 0
Çocuklarda Kızamık
Çocuk

Çocuklarda Kızamık Döküntülü bir hastalık olarak bilinen çocuklarda kızamık hastalığı aşılama programlarının olmadığı veya ya yetersiz olduğu az gelişmiş ülkelerde oldukça sıklıkla görülür. Dünyada en bulaşıcı hastalıklardan birisi olarak bilinen bu hastalık şu yollardan daha ..

27.06.2017 0
Çocuklarda Kabakulak
Çocuk

Çocuklarda Kabakulak Çocuklarda kabakulak hastalığı virüslerin tükürük bezlerine enfeksiyon yapması sonrası burada büyümeye neden olması ile ortaya çıkan bulaşıcı bir hastalık türüdür. Bu hastalık oluştuğunda kulağın altında şişlik olduğu için bu isim ile anılır. Bu hastalık ..

27.06.2017 0
Çocuklarda iç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalı
Çocuk

Çocuklarda iç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalı Yetişkinlerde çamaşır seçimi çok önemlidir ama ya Çocuklarda iç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalı Çocuklarda iç çamaşırı seçimi yetişkinlerden daha önemlidir. Hem bedensel hem de cinsiyet gelişimi ..

27.06.2017 0
Çocuklarda Göbek Fıtığı
Çocuk

Çocuklarda Göbek Fıtığı  Çocuklarda göbek fıtığı dikkat edilmesi gereken bir hastalık türüdür. Göbekte oluşan şişlik ile meydana çıkan bu hastalık türünün bazı durumlarında cerrahi müdahale de yapılamaz. Cerrahi müdahalenin yapılabilmesi için göbek halkasının ..

27.06.2017 0
Çocuklarda Geniz Eti Büyümesi Belirtileri
Çocuk

Çocuklarda Geniz Eti  Büyümesi Belirtileri | Çocuklarda geniz eti büyümesi belirtileri birçok hastalığın belirtisi olabilmektedir. Bu sebeple çocuklarda geniz eti büyümesi durumu hafife alınmamalı ve ileride yaşanabilecek aksiliklerin önüne geçebilmek üzere geniz etini aldırmak ..

27.06.2017 0
Çocuklarda Gece İşeme
Çocuk

Çocuklarda Gece İşemesi Çocuklarda gece işemesi çok sık rastlanan bir olgudur. Bazı çocuklar ise uyumadan önce çok fazla sıvı aldıklarında geceleri idrarlarını kaçırabilirler. Bu gayet normal bir durum olmakla birlikte sağlıklı çocuklarda çok sıvı alma dolayısıyla idrar kaçırma durumu ..

27.06.2017 0
Çocuklarda Diş Çürümesi Nasıl Önlenir
Çocuk

Çocuklarda Diş Çürümesi Nasıl Önlenir Çocuklarda diş çürümesini önlemek öncelikle ailelerin bilinçlenmesiyle başlar. Diş çürükleri dolgu,kanal tedavisi veya çürüğün ciddiyetine bağlı olarak çekilme işlemiyle tedavi edilir. Diş çürüklerinin ..

27.06.2017 0