Gece / Gündüz
  • Dini Bilgiler

Cin Çarpması Nasıl Olur?
Dini Bilgiler

Cin Çarpması Nasıl Olur? Cin çarpması nasıl olur konusunda paylaşacağımız bilgiler ile aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabileceksiniz. Cinler kimlere musallat olur, musallat oldukları kişilerde neler gözükür, nerede musallat olur, verdikleri psikolojik rahatsızlıklar nelerdir gibi konulara değinilerek merak ettiğiniz ..

01.06.2017 0
Din Kültürü Öğretmeni Nasıl Olunur?
Dini Bilgiler

Din Kültürü Öğretmeni Nasıl Olunur?; Öğretmenlik yüzyıllardır Dünya üzerindeki birçok ülkede en kutsal mesleklerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Öğretmen olabilmek için okunması gereken okullar ve geçilmesi gereken zorlu engeller birçok alanda aynıdır. Din kültürü ..

29.05.2017 0
Cenabet Nasıl Olunur?
Dini Bilgiler

Cenabet Nasıl Olunur? Ülkemizdeki dini programları takip ediyorsanız göreceksiniz ki , programdaki soruların temelde farzlarla ilgili bilinmeyenler yer almaktadır. Genellikle oruç , namaz , zekat vb. işlemlerin yapılabilmesini etkileyen veya etkilemeyen şeylerle ilgili bilgi alınmak için sorular sorulmaktadır. Cenabet nasıl olunur? ..

21.05.2017 0
Bereket (Karınca) Duası Nasıl Okunur?
Dini Bilgiler

Bereket (Karınca) Duası Nasıl Okunur? İslam inancına göre birçok fazilet olan bereket duasını okumak, hem eve hem de işyerlerine bereket getirerek, o haneleri geçim sıkıntısından korumaktadır. Bereket (Karınca) duası nasıl okunur diye soranların, bu duayı merak eden kişilerdir. Karınca duasının geçmişi Hz. Süleyman’a ..

20.05.2017 0
Bereket Duası Nasıl Okunur Faziletleri Nelerdir?
Dini Bilgiler

Bereket Duası Nasıl Okunur Faziletleri Nelerdir? Hemen herkesin en az bir evde veya dükkânda görmüş olabileceği Bereket Duası Nasıl Okunur Faziletleri Nelerdir? bu yazımda sizler için anlatacak ve birçok bilgiyi derleyeceğim. Bereket Duası Nasıl Okunur Faziletleri Nelerdir? Bereket Duası Nedir ve Neden Okunur? Adından ..

20.05.2017 0
Bayram Namazı Kılınışı
Dini Bilgiler

Bayram Namazı Kılınışı  Bayram namazı, sabah kılınan ve kılınış bakımından diğer namazlardan farklı olan bir namaz türüdür. Halkımız için bir adet haline glmiş olan bu namazın cemaat ile kılınması daha sevaptır. Ramazan ve kurban bayramlarının ilk günü kılınan bu ramazın ne hayırlara vesile olduğu Kuran-I ..

16.05.2017 0
Besmele nasıl çekilir,anlamı nedir,hangi işlerde besmele çekilir?
Dini Bilgiler

 BESNELE-İ ŞERİFE CİNLERIN GÖZÜNE PERDE İNDİRİR Bir kimse ayakyoluna, helâya girmek istesegirmezden önce «Bis­millâhirrahmanirrahlm» dese Hak Tel cinleri n 'gözüne perde çeker, o kimse avret yerini açınca cinler onu görmez olur. BESNELE-İ ŞERIFTEN MUHAMMED (S.A.V.)  ÜMMETİNE ..

11.05.2017 0
Bayram Namazı Nasıl Kılınır? (Kısaca ve Maddeler halinde)
Dini Bilgiler

Bayram Namazı Nasıl Kılınır? Bayram namazı, senede iki kez Müslümanlar tarafından Ramazan ve Kurban Bayramlarında kılınan bir namazdır. Diğer vakit namazların kılınışına göre biraz farklıdır. Her namaz özeldir fakat bayram namazı, özel günlerde cemaati topluca camilerde buluşturduğu çok özel bir namazdır. ..

02.05.2017 0
Anadolu da Şamanizm
Dini Bilgiler

Eski Türk dini ve kültürü, halen ülkemizde etkilerini göstermektedir. Anadolu’da Şamanizm kökenli 7 gelenek, aradan binlerce yıl geçmesine rağmen yaşatılmaya devam etmektedir. Mezar taşı Şamanizm’den gelen bir adettir. Diğer Müslüman topluluklarda mezar taşına rastlamak oldukça zordur. ..

28.04.2017 0
Borçtan Kurtulma Duası
Dini Bilgiler

Sizler için bu yazımızda sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa  (sav) efendimizin öğrettiği Borçtan Kurtulma Duası duasını sizlerle paylaşmak istiyorum. Aşırı borçlarından dolayı çok sıkılmış olan bir kişi Hz. Ali’ye (ra) gelerek; çok borçlandığını çkış yolu bulamadığını, ..

24.04.2017 0
Ramazan ayı ne zaman başlıyor? | Ramazan Bayramı Ne Zaman?
Dini Bilgiler

2017 yılında Ramazan ne zaman başlayacak? Milyonlarca kişinin merakla beklediği mübarek ramazan ayı 2017 yılında ne zaman başlayacak? Tatile gidecekler için şimdiden planların yapılacağı; Ramazan ayı ne zaman başlayacak? İşte, bayram için planlarını şekillendirmek isteyenlerin araştırdığı Ramazan Bayramı ne zaman sorusunun ..

22.04.2017 2
Kevser Suresinin İniş Sebebi Nedir Kısaca
Dini Bilgiler

Kevser suresi Kuran-ı Kerim in 108. Suresidir. Kevser suresi sadece 3 ayetten oluştuğu için ayrıca Kuran-ı Kerim içerisinde yer almakta olan en kısa surelerden de birisi konumundadır. İlgili bu sure Mekke döneminde ve de peygamberliğin olduğu ilk yıllarda indirilmiştir. Adiyat suresinden sonra nazil olan ve adını da son ayetinde yer almakta ..

20.04.2017 0
Akşam Namazı nasıl kılınır? Sünneti ve farzı ile akşam namazının kılınışı
Dini Bilgiler

Akşam Namazı Nasıl Kılınır Resimli  Namaz, her müslümanın gerçekleştirmesi esas olan bir ibadet olsa da hala nasıl namaz kılacağı konusunda emin olamayan müslümanlar bulunabilmektedir. Akşam Namazı Nasıl Kılınır Resimli Konusu hakkında bilgi sahibi olmak doğru ve eksiksiz bir namaz deneyimi yaşamanıza ..

16.04.2017 0
Ayetel Kürsi ve Fazileti, Ayetel Kürsi duası, Ayetel Kursi Okunuşu
Dini Bilgiler

Ayetel kürsi Okunuşu Anlamı Faziletleri Faydaları Tevhid ilmiyle ilgili indirilen en büyük Ayet-i Kerime olan Ayetel kürsi o kadar çok anlam taşır ki, hiç bir zaman dilimizden eksik etmememiz gerektiğini, Efendimiz (SAV), Zeyd’i (RA) çağırarak şu şekilde yazdırmıştır. Ayetel Kûrsi indiğinde ..

16.04.2017 0
Abdest Nasıl Alınır, Abdestin Alınışı, Namaz Abdesti
Dini Bilgiler

Abdest nasıl alınır konusunda iki abdest şeklini de ayrı ayrı ele alarak sizlerle bilgi paylaşımında bulunacağız. İlk olarak namaz kılmak için alınan namaz abdestini sonrasında ise gusül abdesti yani boy abdestini anlatarak detaylı bilgi sunacağımız yazımıza ilk olarak namaz abdesti nasıl alınır sorusuna yanıt bulma ile başlayacağız. ..

16.04.2017 0