Gece / Gündüz
  • Güncel

Döner Sermaye Nedir, Nasıl Kullanılır?
Güncel

Döner Sermaye Nedir, Nasıl Kullanılır?  Döner sermaya nedir, nasıl kullanılır sorusuna cevap vermek gerekirse ilk yapılacak işlem döner sermayesinin ne olduğunu anlamak olacaktır. Konuyu anladıktan sonra nasıl kullanılır sorusana cevap verilmelidir. Kavram Olarak Döner Sermaye Türkiye’de bütçelerden biriside ..

28.06.2017 0
Döner Sermaye Nedir?
Güncel

Döner Sermaye Nedir? Her meslekten insana sorulan klişe sorulardandır; Ne kadar maaş alıyorsun? Haliyle karşıdaki bu ahiret sorusuna kaçamak cevap verse de avcı yine de üsteleyecektir. Üstelik memur gibi sabit maaş alıyorsanız asla kaçamazsınız. Sakın hastanede falan da çalışmayın o zaman işin içine döner ..

28.06.2017 0
Dikkat Arttırma Teknikleri
Güncel

Dikkat Arttırma Teknikleri Dikkat arttırma teknikleri ile alakalı pek çok farklı hastanın olduğunu özellikle ülkemizde görmekteyiz. Ülke olarak dikkat konusunda bir çok sorunumuzun olduğu ortada. Tek bir olaya odaklanma sorunun aslında genel manasıyla cinsiyetle alakalı olduğunu söylemek gerekmektedir. Yani erkek cinsinin ..

28.06.2017 0
Devletin Selçuklu İsmini Taşımasının Sebebi Nedir?
Güncel

   Selçuklu Devleti, Türk devletlerinin kurulmasını hızlandırmış ve Anadolu’ya gelerek yeni ve kalıcı bir vatan edinilmesini sağlamıştır. Bu süreç aslında oldukça uzun bir süreçtir ve 1071 yılında ilk adımının atıldığı bilinmektedir. Selçuklu ismini taşıyan devletlerden biri olan ..

28.06.2017 0
Deriden Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?
Güncel

Deriden Kalem Lekesi Nasıl Çıkar? Deri kullanımı en zor olan ürünlerden bir tanesidir. Evinize mobilya alırken bu nedenle büyüklerin tavsiyeleri her zaman deriden uzak durmanız olacaktır. Hele ki satın aldığınız ürün açık renkli bir deri dokudan meydana geldi ise durumun sizin için çok daha vahim ..

27.06.2017 0
Deri Koltuktan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?
Güncel

Deri Koltuktan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar? Evinize çok hoş bir deri koltuk takımı aldınız ve yeni tertemiz olduğu için aşırı mutlusunuz. Ardından bir misafirlik anında yaramaz misafir çocuğu elindeki tükenmez kalem ile sizin yeni deri koltuk takımınızda bir leke bıraktı ve akşam bunu fark ettiniz. İlk ..

27.06.2017 0
Depremin Oluşma Sebebi Nedir Kısaca
Güncel

Depremin Oluşma Sebebi Nedir Kısaca Depremin Oluşma Sebebi Nedir Kısaca? Depremler, dünya tarihi boyunca birçok farklı şiddette meydana gelmiş önemli sarsıntılardır. Her ülkenin bulunduğu coğrafyaya göre değişim gösterir ve küresel bir oluşumdur. Bir bölgede olan depremler küçük veya büyük ..

27.06.2017 0
Deodorantların 6 farklı kullanım alanı
Güncel

Deodorantların 6 farklı kullanım alanı Deodorantların 6 farklı kullanım alanı. Hepimiz gün içinde terliyoruz. Terlemek vücudun sağlıklı olduğunun göstergesi olsa da sosyal olarak iletişimde bulunduğumuz insanlar hem görsel açıdan hem de koku açısından rahatsız olabiliyor. Temel amacı, çevremizdeki insanlarda ..

27.06.2017 0
Ayasofya ya laf atan hangi ülke Başbakanı?
Güncel

Yunanistan Başbakanlık Sitesini Türk Hackerlar Çökertti Yunanistan Başbakanlık sitesini hacklediklerini açıklayan Türk hacker grubu,"Ayasofya'da ezan ve Kur'an-ı Kerim okuduk diye tepki gösteren Yunanistan'a tepki göstermekte bize düşer." diyerek hackleme sebeplerini açıkladılar. Aslan ..

25.06.2017 0
Manisa'da aşçının ifadesi:  Askerin içtiği su lağım kokuyordu
Güncel

Manisa’da yediği yemekten zehirlenerek hastanelik olan askerlerin yemeklerini yapan Rota yemekçilik in aşcısı Ebubekir Erten’in ifadesi kan dondurdu. Ebubekir Erten,ifadesinde askerlerin zehirlenmesinin yediği yemekten değil; sudan kaynaklanmış olacağını ileri sürdü. Ebubekir Erten,ifadesinde ‘’Ben askeriyedeki suyu ..

23.6.2017 0
Kolay Bez Bebek Nasıl Yapılır
Güncel

Bez Bebek Nasıl Yapılır Kolay | Eski zamanların en gözde oyuncaklarıydı bez bebekler. Şimdi çıkan Barbie ya da çizgi film kahramanlarının oyuncakları çocukları daha çok cezbediyor. Bu durumu yadırgamamak gerekir. Oyuncak firmaları o kadar renkli ve canlı oyuncaklar üretiyorlar ki çoğu zaman yetişkinler bile ..

23.6.2017 0
KPSS tercih kılavuzu ve 2017/1 tercih robotu
Güncel

2017 Yılı KPSS tercih kılavuzu binlerce memur olma hayali kuran adaylar tarafından sorgulanmaya başlandı. 2017 Yılı KPSS tercih kılavuzu ÖSYM’nin sitesinde KPSS 2017/1 tercih kılavuzu olarak görüntülenecektir. Devlet personel başkanlığı ratafından hazırlanan ve memur olma hayali kuran vatandaşların hizmetine sunulan robot tercih ..

22.6.2017 0
Mülakatsız Memur Alımı Gerçekleştirilecek
Güncel

Kamu Kurumları Mülakatsız Personel Alacak Kamu kurum ve kuruluşları açıktan atamaların haricinde merkezi atamalarla mülakat şartı olmaksızın personel alımları yapacak. Kamu kurum ve kuruluşları açıktan atamaların haricinde merkezi atamalarla mülakat şartı olmaksızın personel alımları da yapıyor. Bugün başlayan ..

22.6.2017 0
Ortadoğu Ülkeleri Muhalifleri Nasıl Susturdu?
Güncel

İngiliz Savunma Şirketinden Aldıkları Teknolojiyle Orta Doğu Ülkeleri, Muhalifleri Susturdu İngiliz savunma şirketi BAE Systems'in  2011 yılında Arap Baharı'nın yayıldığı dönemde, Orta Doğu'ya geniş ölçekte izleme ve takip teknolojisi satışı gerçekleştirdiği ortaya çıktı.  Sosyal medya ..

20.6.2017 0
Maskeli sihirbaz, gösterilerinde yaptığı hileleri gösterdi
Güncel

Breaking Magician's isimli gösteriler yaparak izleyicilerinin yüreğini ağzına getiren maskeli sihirbaz, yaptığı bazı gösterilerinde sihirbazlığın sırlarının neler olduğunu ortaya çıkarıyor.

18.6.2017 0
Sizce Dünyayı Temizleme Vakti Gelmedi mi?
Güncel

Sizce Dünyayı Temizleme Vakti Gelmedi mi? Dünya gerçekten de çok pis ve bu nedenle de insanların sürekli daha kötü şartlar altında yaşaması da tesadüf değil. Öncelikle çok daha sağlıklı bir hayat sürebilmek için her zaman temizliğe çok büyük bir önem vermek gerekiyor. ..

17.6.2017 0