Gece / Gündüz

Ceylin'i neden öldürdüğünü itiraf etti

Ceylin'i neden öldürdüğünü itiraf etti

Ceylin'i neden öldürdüğünü itiraf etti 10 yaşındaki Ceylin Atik'in ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ş.T., kocası S.T. ve annesi R.Ö. tutuklandı. Ş.T.'nin sorgusunda itirafta bulunduğu, 'Kafasına vurdum. Ölünce sandığa sakladım' dediği iddia ediliyor. Ş.T. küçük Ceylin'i fidye için kaçırıp öldürdüğünü de emniyetteki sorgusunda itiraf etti. Ş.T.'nin önceden ölen iki çocuğunun ölüm nedeni de incelemeye alınırken, gözaltındaki kadının kayınvalidesi dikkat çeken açıklamalar yaptı. Ödemiş'te pazartesi günü gözaltına alınan şüphelilere yönelik linç girişimi sırasında çıkan olaylarda 3'ü polis 8 kişi yaralanmıştı.

Ceylin'i neden öldürdüğünü itiraf etti

Güvenlik gerekçesiyle İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüpheliler Ş.T. eşi S.T. ve R.Ö. sorgularının tamamlanmasının ardından dün gece yoğun güvenlik önlemleri altında Ödemiş'e getirildi. Zanlı Ş.T. emniyette verdiği ifadesini savcılıkta da yineledi. Ş.T. komşularının torunu Ceylin'i dedesinden fidye istemek için kendi çocuğuyla oynamak bahanesiyle kandırarak evlerine götürdüğünü anlattı. Ş.T. ifadesinde Ceylin'in önce yüzüne havlu bastırarak bayılttığını küçük kızın bayılması üzerine paniğe kapıldığını, bunun üzerine eline aldığı bir ahşap kasayla başına vurarak öldürdüğünü söyledi. ABLASININ SİM KARTINI ALMIŞ Ş.T., Ceylin'in dedesinin telefonuna ablası C.G'nin evinden çaldığı sim kartı eski telefonuna takarak mesaj attığını da itiraf etti. 3'Ü DE TUTUKLANDI Ş.T ve gözaltındaki diğer 2 kişi 'iştirak halinde tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek, bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak yada yakalanmamak amacıyla çocuğa karşı kasten öldürme' suçundan tutuklandı.

İKİ ÇOCUĞU NEDEN ÖLDÜ?

Öte yandan Şükriye T.'nin kayınvalidesi Havva T., "Ceylin de bizim çocuğumuz nasıl kıydın. Şükriye'nin ilk çocuğunu salıncaktan düşürdüğünde onun iddiası ile çocuk yarı baygın şekilde hastaneye götürmüşler ve hastaneden çıktıktan sonra 'ertesi sabah evde ölmüş olarak buldum' dedi. Üçüncü çocukta 3 yaşına girdi; ama 3 yaşındaki Mehmet Yakup'un 4 defa kolu kırıldı" diye konuştu. Ödemiş ilçesinde, komşusunun evinde ölü bulunan 10 yaşındaki Ceylin Atik'in ölümü herkesi yasa boğarken, minik Ceylin'i öldürmekle suçlanan Şükriye T.'nin ve eşinin hala gözaltındaki işlemleri devam ediyor. Şükriye T.'nin önceden ölen iki çocuğun da ölüm nedenini araştıran polisler, soruşturmayı derinleştirdi.

Etiketler :

Güncel Teknoloji
Kanal hiti
8077
101 görüntüleme
95% 39,852 852
Bu yazıları da okumanızı öneriyoruz :
0 Yorum
Sen de yorum yaz

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

İlk yorumu siz yapın!

Bu kanala ait diğer yazılar