Gece / Gündüz

Sınavlara Nasıl Çalışılır?

Sınavlara Nasıl Çalışılır?

Sınava hazırlanmak stresli ve zaman alıcı olabilir, Strese girmek veya sıkıştırmak gerekmiyor. Vaktinden önce birkaç basit şey yaparak, sınavlarda nasıl başarılı olunacağını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sınavlara Nasıl Çalışılır? - 1

Sınavlara Çalışmaya Erken başlayın.

Sınıfta bulunan materyali incelemek için kendinize yeterli zamandan fazlasını verin. İncelemek istediğiniz malzemenin miktarına göre, öğrenime nasıl başlayacağınızı ölçmek isteyebilirsiniz. Örneğin, bir dönem boyunca materyali gözden geçirmeniz gerekiyorsa, birkaç hafta önce okumaya başlamanız gerekebilir. Bununla birlikte, birkaç bölüm boyunca materyali kapsayan bir testi almanız yeterliyse, bir hafta önce, hatta üç ila dört gün yeterli olabilir. Malzemeyi gerçekten kavramak için kendinize zaman tanıyın, uygulayın ve sonra gözden geçirin. Sınavdan önce uykunuzu tam olarak alın. Beyniniz bilinçsizce içine koyduğunuz her şeyi sindirmek için zamana ihtiyaç duyuyor, bu yüzden erken başlayın, böylece bütün gece ayakta kalmanıza gerek yok.

Sınavlara Nasıl Çalışılır? - 2

Sınavda olacak notlarınızın tamamını okuyun.

Materyal hakkında anılarınızı yeniler ve öğrendiklerinizi hatırlamanıza yardımcı olur. Ayrıca, notlarınızdaki tüm bilgilerin farkında olmanıza, notlarınızın nerede bulunduğu ve bunları nerede bulacağınızı ve notlarınızdan neyin kayıp olabileceğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Notlarınızın incelenecek kadar yeterli olduğunu düşünüyorsanız karar verin. Dersleri kaçırdın mı Notlarınızdan bazıları eksik mi? Eğer öyleyse, başkasının notlarını ödünç almak zorunda kalabilirsiniz

Sınavlara Nasıl Çalışılır? - 3

İyi not alın.

İyi not tutan biri değilseniz ya da notlarınızda eksiklikler varsa, bir arkadaşınızdan notlarınızı tamamlamak için yardım isteyin. İyi tutulmuş olan notları okuduğunuzda farkı göreceksiniz.Güzel tutulmuş bir not Kitabın açıklayamadığı içeriği açıklayabilir veya bilgileri vurgulayabilir ve anlamak ve hatırlamak daha kolay hale gelir. Notlarınızda eksikliklerin hangileri olduğunu görmek için notlarınızı arkadaşlarınızın kiyle karşılaştırın.

Sınavlara Nasıl Çalışılır?

Sınavlara Nasıl Çalışılır? - 4

Test materyali hakkında öğretmeninize sorun.

 Testin hangi materyali kapsayacağını bilmek, üzerinde çalışmanız gereken ana materyal üzerine odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Öğretmeniniz muhtemelen testte tam olarak ne olduğunu size söylemeyecektir, ancak size bir çalışma kılavuzu göndererek veya sınavın neyi kapsacağını ilan ederek size bazı işaretçiler verebilir.

Sınavlara Nasıl Çalışılır? - 5

Notlarınızı tekrar okuyun.

Okulda tuttuğunuz notları, arkadaşlarınızdan aldığınız notları mutlaka ve mutlaka tekrar tekrar okuyun. Test için bilmeniz gereken her tema / konu için kim, ne, nerede, ne zaman kendinize sorun. Eğitim için internetten bilgi arayabilirsiniz, ancak çalışılacak en iyi bilgi sınıfa sunulan bilgilerdir, çünkü cevaplar sınıf malzemelerinizden elde edilecektir. Bazen internette bilgi, sınıfta sunulduğunuz bilgilere göre değişebilir. İnternette verilen bilgilere göre çalışmayı planlıyorsanız, .edu veya .gov ile biten kaynaklardan yararlanın.

Sınavlara Nasıl Çalışılır? - 6

Müfredatınızı gözden geçirin.

Müfredat, dersin üzerinden öğreneceğiniz her şeyin bir taslağıdır. Sınıftan öğreneceğiniz önemli fikirleri ve konuları anlamaya başlamak için iyi bir yerdir. Gözden geçirin ve başlıkları ve alt başlıkları vurgulayın. Bunlar, konuların arkasındaki büyük fikirleri anlamanız için en azından gözden geçirmeniz gereken bölümlerdir. Bazı öğretmenler, müfredatın her bölümünün kitapta yer alan sayfa numaralarını veya bölümlerini yazarlar. Bu sayfaları dikkatle gözden geçirmeniz gerektiğinden not edin.

Sınavlara Nasıl Çalışılır? - 7

Çalışma kılavuzlarını ve bölümlerini inceleyin.

Bazı kitaplarda, her bölümde kısa bir inceleme veya özet bulunur. Buraları, hızlı bir şekilde gözden geçirmek ve bir kavram özetini elde etmek için harika bir yerdir. Elbette, özetten ne bahsedildiğine dair bir fikriniz yoksa ya da hafızanızla ilgili daha fazla ayrıntıya ihtiyacınız varsa, kitabın arkasındaki çalışma kılavuzuna bakın. Ardından, kitapta hatırlamakta zorluk çektiğiniz belirli bölümleri veya seçimleri tekrar okuyun. 

Sınavlara Nasıl Çalışılır?

Sınavlara Nasıl Çalışılır? - 8

Ders kitabındaki önemli seçimleri tekrar okuyun.

Kitabın, ders programınızdaki başlık bölümlerinin tamamı tekrar okunmalıdır, böylece önemli bilgileri çıkarabilirsiniz. Bu bölümleri tekrar okurken, kitabın bu bölümlerinden öğrenmeniz gereken ana kavramları aklınızda tutun. Okuduğunuz gibi önemli ayrıntıları yazın. Bölüm başlıklarını ve bölüm başlıklarını okuduğunuz gibi not edin. 

Sınavlara Nasıl Çalışılır? - 9

Bilgi kartları yapın.

Kitap ve notlarınız da dahil olmak üzere tüm materyallerin incelenmesinden notlar aldıktan sonra, flash kartlar yapmak için bu bilgiyi kullanın. (İndeks kartı tutun veya bir flaş kartı olarak kullanmak için kare şeklinde kağıdı kesin.) Açıklamaları sorulara dönüştürün.

Kendin Yap
Kanal hiti
13397
61 görüntüleme
95% 39,852 852
Bu yazıları da okumanızı öneriyoruz :
0 Yorum
Sen de yorum yaz

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

İlk yorumu siz yapın!

Bu kanala ait diğer yazılar
Çimen Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Nasıl Yapılır
Panel Kapı Nedir Panel Kapı Fiyatları
Nasıl Yapılır
Turşu Nedir Nasıl Yapılır?
Nasıl Yapılır
Jelatin Nasıl Yapılır
Nasıl Yapılır
Haydari Nasıl Yapılır?
Nasıl Yapılır
Filtre Kahve Nasıl Yapılır?
Nasıl Yapılır