Gece / Gündüz

Kumral Saç Boyası Kullananlar

Kumral Saç Boyası Kullananlar

Kumral Saç Boyası Kullananlar

Yoğun oranda küllendirilmiş bir sarı çeşidi olan kumral saç boyası yapımı sırasında dikkatli olunması gerekmektedir. Kumral saç boyasına fazla küllü bir hava vermeniz durumunda saç renginin daha çok kahverengi gibi görünmesi mümkündür. Hayatımızdaki risk oranını arttıran kimyasallar saçlarımıza da zarar vermektedir. Bu gibi kimyasallardan kaçınabilmek üzere doğal metotlara başvurmalı ve dilediğimiz sonuca doğal yollar ile ulaşmaya çaba harcamalıyız. Evinizde kumral saç boyası yapmanın mümkün olduğunu bilmenizde fayda vardır. Kumral bazı durumlarda renklerin daha açık tonlarına da verilmekte olan bir isim olarak bilinmektedir. Kendi evinizde saç boyası üretmenin oldukça zor olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Fakat eski çağlardan bu yana saç boyalarının çeşitli bitkiler ve renk verici meyvelerden yapıldığı bilinmektedir. Kumral saç boyası yapımında kullanmanız gereken malzemeler sırasıyla:

  • 2 Fincan Adaçayı
  • 1 tatlı kaşığı toz kına
  • 2 fincan su
  • Papatya çiçeği

Kumral Saç Boyası Yapımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hazırlanışı: Adaçayını akşamdan demlemeye bırakın. Sabah olduğunda adaçayını süzerek suyunun ön plana çıkmasını sağlayın. Bu su içerisinde karanfil, kına ve papatya çiçeğini ilave edin. Hazırladığınız boya krem kıvamını aldığında saçınıza rahatlıkla hazırladığınız bu karışımı sürebilirsiniz. Saçlarınıza boya yapar gibi diplerden başlayarak bu karışımı uygulamanız hayalinizdeki kumral saç boyası yapımı deneyimini yaşamanızı sağlayacak bir uygulama olacaktır.

Kumral Saç Nedir? Özellikle koyu renkleri sevmiyor fakat açık renkleri de kendinize yakıştırmıyorsanız kullanabileceğiniz renklerden biri olan kumral rengi ikiye ayrılmaktadır. Koyu ve açık kumral olmak üzere iki tip kumral saç bulunmaktadır. Koyu kumral, kahverengi ve kızıl tonlarına daha yakınken, açık kumral sarı ve turuncu tonlarına çok daha yakındır. Özellikle sarı tonlarına cesaret edemeyen bireyler için sarıya hazırlık aşamasında kullanılabilecek olan renklerden biri olarak bilinmektedir. Altın kumral saçların doğal parıltılı bir görünümleri bulunmaktadır. Neon  ve pastel renkler, altın kumral saç rengine sahip bayanların tercih etmeleri gereken renkler arasında yer almaktadır. Altın kumral tonuna en yakın renk ise açık kumral rengi olarak bilinmektedir. Bakır ve sarı karışımı olan bu renk özellikle yaz aylarında sıkça tercih edilmektedir.

Kumral Saç Boyası Kullananlar - 1

Kumral Saç Boyası Kullananlar

Kumral Saç Boyası Kullananlar - 2

Kumral Saç Boyası Kullananlar

Kumral Saç Boyası Kullananlar - 3

Kumral Saç Boyası Kullananlar

Kumral Saç Boyası Kullananlar

Kumral Saç Boyası Kullananlar - 4

Kumral Saç Boyası Kullananlar

Kumral Saç Boyası Kullananlar - 5

Kumral Saç Boyası Kullananlar

Kumral Saç Boyası Kullananlar - 6

Kumral Saç Boyası Kullananlar

Sanal Lise
Kanal hiti
19424
35 görüntüleme
95% 39,852 852
Bu yazıları da okumanızı öneriyoruz :
0 Yorum
Sen de yorum yaz

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

İlk yorumu siz yapın!

Bu kanala ait diğer yazılar