Gece / Gündüz
  • Hamilelik

Kadınlar Gebelikte Kabızlığa Karşı Neler Yapmalı ?
Hamilelik

Kadınlar Gebelikte Kabızlığa Karşı Neler Yapmalı Kadınlar Gebelikte Kabızlığa Karşı Neler Yapmalı diye sorulacak olursa bunun birçok yolu olduğunu söylememizde yarar bulunmaktadır. Özellikle gebeliğin son aylarında kabızlık sorunu rahatsızlık veren bir durum olmakla beraber basit tedbirlerle bu süreci atlatmak mümkün ..

6.7.2017 0
Gebelikte Sivilce
Hamilelik

Gebelikte Sivilce | Sivilce, en çok ergenlik döneminde görünse de, hayatın belli zaman dilimlerinde sivilcelere rastlanmaktadır. Ergenlik döneminde hiç sivilcesi olmayan biri, 25 yaş sonrasında stres kaynaklı sivilce problemleri yaşayabilir. Bunun dışında gebelikte sivilce ne sık rastlanan sorunlardan biridir. Bu dönemde ..

03.07.2017 0
Gebelikte Selülit Sorunu Yaşayanlar Buraya
Hamilelik

Gebelikte Selülit Sorunu Yaşayanlar Buraya | Söz konusu sağlık olduğunda insanlar daha fazla araştırmacı oluyor. Selülit de bir sağlık problemidir. Yani dereceleri olsa da sonuç olarak cilt problemi olarak karşınıza çıkmaktadır. Zayıf ya da şişman olmanızın bu durum ile hiçbir şekilde yakından uzaktan bir alakası ..

03.07.2017 0
Gebelikte Plt Yüksekliği Nedir?
Hamilelik

Plt yüksekliği yani bir diğer adı ile kandaki trombosit miktarının yükselmesi gebelik durumundaki bir kadın için oldukça önemli bir sorun haline gelebilir. Trombositlerin bir diğer adı platelet olduğundan dolayı bu durumda plt olarak kısaltılmıştır. Öncelik ile bu test sonucunda trombositlerin sayısındaki artışın sebeplerine ..

03.07.2017 0
Gebelikte Lazer Epilasyon
Hamilelik

Gebelikte lazer epilasyon uygulaması yapılır mı, zararı var mıdır? Aslında bakılacak olursa net bir zararı yoktur. Ama yine de uzmanlar tarafından tavsiye edilmiyor. Hamilelik döneminde lazer ışınlarının zararlı olduğu ortaya koyan net bilgiler yoktur. Fakat hamilelik dönemlerinde anne adaylarının yaşadığı çeşitli hormonal değişikliklerden ..

03.07.2017 0
Gebelikte Kabızlığa Karşı Neler Yapılmalı?
Hamilelik

Gebelikte kabızlığa karşı neler yapılmalı?  Gebelik sırasında yapılması gerekenlerin en başında  he şeyden önce günde, 2 litreye yakın su içmek gelir. Günlük su ihtiyacını karşılamadığını düşünen anne adayları meye suları, meyve,  komposto, cacık, çorba gibi sulu gıdalarla eksiklerini ..

03.07.2017 0
Gebelikte Grip Aşısı Olunabilir mi?
Hamilelik

Gebelikte Grip Aşısı Olunabilir mi Sorusu yıllardır sorulmaktadır. Gebelik dönemi hassas bir dönemdir ve vücut bu dönemde hassas bir yapıya bürünür. Gripten korunmanın en etkili yolu grip aşısı olmaktan geçer. Hamilelik döneminde grip aşısı yaptırmak gereklidir. Grip olan insanlar ile gebe bireyler karşılaştırıldığında ..

03.07.2017 0
Gebelikte Diyet Nasıl Yapılır?
Hamilelik

Gebelikte Diyet Nasıl Yapılır? Gebelikte diyet çok dikkatli ve doktor kontrolünde olmalıdır. Aksi takdirde hem anneye hem de çocuğa ciddi zararlar verebilecek bir durumdur. Yapacağınız diyeti mutlaka bir doktor kontrolünde yapmalısınız. Hamilelik süreci bir kadının geçireceği belki de en özel dönemdir. Bu süreç ..

03.07.2017 0
Gebelikte Diyet
Hamilelik

Gebelikte Diyet hamilelik sürece bir kadının yaşayabileceği ilk ve özel süreç olduğu kadar gebelikte diyet ise oldukça önem taşımaktadır. Her gebe kadın bu süreçte az veya çok muhakkak kilo almaktadır. Normal bir kadının kilo alımı ile gebe bir kadının kilo alımı da oldukça farklı olacaktır. ..

03.07.2017 0
Gebelikte Sigara Kullanma
Hamilelik

Gebelikte Sigara Kullanma Gebelikte Sigara Kullanma; Sigarayı bırakma, sağlıklı bir hamileliğin sağlanmasında en erişilebilir tedbirlerden biridir. Kadınların yaklaşık yüzde 13'ü hamileliklerinde  doğrudan veya  dolaylı olarak siğaranın olumsuz etkilerine maruz kalmaktadırlar. Hamilelik sırasında herhangi bir yerde sigara ..

03.07.2017 0
Gebelik Testleri
Hamilelik

Gebelik Testleri; Hamilelik testi nedir ve nasıl çalışır? Gebelik testleri idrar veya olmadığını söylemek için tasarlanmış kan denilen bir hormon içeren human koryonik gonadotropin(hCG). Bu hormon döllenmiş bir yumurtanın bir kadının rahim duvarına bağlanmasından hemen sonra üretilir. Bu genellikle gübrelemeden ..

03.07.2017 0
Gebelik Testi Nasıl Yapılır Resimli
Hamilelik

Gebelik Testi Nasıl Yapılır Resimli |  Hamile kaldığından şüphe duyan kişinin bunu anlayabilmesi için yapacağı testler kan ve idrar tahlilleridir. Gebelik Testi Nasıl Yapılır? Gebelik testlerini evde kendi kendine anlama yolu evde gebelik testi yapmak olacaktır. Gebelik testi her eczanede satılan plastikten yapılmış bir maddedir. Eczaneden ..

03.07.2017 0
Gebelik Testi Nasıl Yapılır?
Hamilelik

Gebelik testi nasıl yapılır konusu özellikle anne olmayı isteyen ve bunun için heyecanlanan bayanların en sık araştırdıkları konunun başında gelmektedir. Anne olma duygusu ile bayanlar heyecanlarına yenik düşerek sanal ortamda sık sık bu konu üzerine araştırma yapmakta ve hamile kalmak, gebelik, gebelik belirtileri, gebelik testleri ..

03.07.2017 0
İlgi Çekici Ve Farklı Abiye Saç Modelleri
Hamilelik

İlgi Çekici Ve Farklı Abiye Saç Modelleri Farklı  abiye saç modelleri ve fikirlerinden yararlanmanız durumunda hayalinizdeki görünüme kolaylıkla ulaşma fırsatını yakalayabilirsiniz. Doğal dalgaların ve örgülerin oldukça moda olduğu 2017-2018 sezonunda Helenistik bir görünüm yakalamanız ..

02.07.2017 0
Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır Mı
Hamilelik

Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır Mı?Hamilelik süreciniz, beslenmenize, dinlenmenize ve sağlık problemlerinize bağlı olarak çok rahat veya zorlu geçebilir. Bu zorlukları katlanılır hale getiren tek şey ise gelecekte bebeğinize kavuşacağınız günleri düşünmektir. Hamilelik süresince bebeğin sağlığını korumak ..

02.07.2017 0
Hamilelikte Alkol Ve Uyuşturucu Bağımlılığı
Hamilelik

Hamilelikte Alkol Ve Uyuşturucu Bağımlılığı Madde Bağımlılığı ve Gebelik Hamilelikte Alkol Ve Uyuşturucu Bağımlılığı; Her kadının hamilelikte istediği doğal olarak bebeğinin olabildiğince sağlıklı olmasıdır. Unutmayın, tükettiğiniz şeylerin çoğu karnınızda büyüyen bebeğinize aktarılır. Bazı şeyler bebeğiniz ..

02.07.2017 0