Gece / Gündüz

Gebelikte Egzersiz Örnekleri

Gebelikte Egzersiz Örnekleri

Gebelikte Egzersiz Örnekleri; Bağdaş kurun, nefes alın, elleriniz başınızın arkasında kenetli iken, ellerinizle başınızı öne doğru iterek, arka taraftaki boyun kaslarınızı germeye çalışın. Bu pozisyonda 5 sayarak nefesinizi verin ve başlangıç pozisyonuna dönün. 

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 1

1-Gebelikte Egzersiz Örnekleri; Bağdaş kurun, nefes alın, elleriniz başınızın arkasında kenetli iken, ellerinizle başınızı öne doğru iterek, arka taraftaki boyun kaslarınızı germeye çalışın. Bu pozisyonda 5 sayarak nefesinizi verin ve başlangıç pozisyonuna dönün. 

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 2

2- Bağdaş kurma pozisyonunda; elleriniz dizleriniz üzerinde rahat bir şekilde destekli iken derin nefes alın ve başınızı geriye götürürken aldığınız nefesi verin.

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 3

3-Bağdaş kurma pozisyonunda, bir elinizle başınızı aksi taraftan tutarak yana doğru gerin, 5 sayın ve başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi diğer yönde yapın (Omuz hareketini önlemek için karşı taraf elinizle mindere tutunun).

Gebelikte Egzersiz Örnekleri

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 4

4-Başınızla saat yönünde ve saat yönü tersinde daireler çizin. 

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 5

5-Derin nefes alarak omuzlarınızı kulaklarınıza doğru yukarı kaldırıp geriye doğru, omuzlarınızla daire çizerek nefesinizi verin.

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 6

6-Eller belde iken, derin nefes alarak kollarınızı geriye çekin, kürek kemiklerinizi birbirine doğru yaklaştırın, bu pozisyonda nefes vererek 5’e kadar sayın.

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 7

7-Ellerinizi göğüslerinizin önünde kenetleyin ve ellerinizi birbirine doğru bastırın, 5 sayın ve gevşek bırakın (Nefesinizi tutmayın).

Gebelikte Egzersiz Örnekleri

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 8

8-Ellerinizi göğüslerinizin önünde kenetleyin ve elleriniz birbirinden ayrılmadan, ellerinizi ayırmaya çalışır gibi zıt yönde çekin, 5 sayın ve serbest bırakın (Nefesinizi tutmayın).

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 9

9-Ellerinizi yumruk yapıp üst üste yerleştirin ve ellerinizi birbirine doğru bastırın, 5 sayın ve gevşek bırakın (Nefesinizi tutmayın).

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 10

10-Yukarıdaki gibi elleriniz yumruk şeklindeyken diğer elinizi üst tarafa koyun, birbirine doğru bastırın, 5 sayın ve gevşek bırakın (Nefesinizi tutmayın).

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 11

11-Bir kolunuzu yana doğru açarak gövdenizle karşı yana doğru esneyin, 5 sayın ve başlangıç pozisyonuna dönün ve aynı egzersizi diğer tarafa doğru tekrarlayın.

Gebelikte Egzersiz Örnekleri

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 12

12-Bir ayağınızı yukarı doğru çekerken diğerini aşağı doğru itin. Daha sonra diğer ayağınızı çekip bir diğerini aşağı doğru itin.

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 13

13-Ayaklarınızla saat yönünde ve saat tersi yö- nünde daireler çizin.

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 14

14-Bebeği sıkıştırmamak için bacaklarınızı mümkün olduğunca yana açın. Ellerinizi öne doğru uzatarak gövdenizin dikliğini bozmadan kalçalardan mümkün olduğunca öne doğ- ru esneyin 5 sayın ve başlangıç pozisyonuna gelin.

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 15

15-Ellerinizle ayak bileklerinizden tutarak mümkün olduğunca kendinize doğru çekin, gövdenizin dikliğini bozmadan kalçalardan mümkün olduğunca öne doğru esneyerek dirseklerinizden aşağı doğru dizlerinize bastırın, 5 sayın ve başlangıç pozisyonuna gelin.

Gebelikte Egzersiz Örnekleri

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 16

16-Yan yatın ve alttaki dizinizi bükün. Elinizi başınızın altına yerleştirin, diğer elinizle yerden destek alırken üstteki bacağınızı yukarı doğru kaldırın, 5 sayın ve indirin.

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 17

17-Yine yan yatışta bu sefer bacağınızı biraz öne alarak yukarı kaldırın ve bu egzersizleri di- ğer bacağınızla da yapın.

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 18

18-Sırtüstü yatın, dizleriniz bükülü ve ayak tabanlarınız yerle temasta olsun. Ellerinizi karnı- nızın üzerine çapraz yerleştirin, elleriniz birbirine yaklaşırken sizde öne doğru kalkın, 5 sayın ve gevşeyin.

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 19

19-Sırtüstü yatın, dizleriniz bükülü ve ayak tabanlarınız yerle temasta olsun. Kollarınız yerde kalçalarınızı havaya kaldırarak köprü kurun, 5 sayın ve başlangıç pozisyonuna dönün.

Gebelikte Egzersiz Örnekleri

Gebelikte Egzersiz Örnekleri - 20

20-Dizleriniz ve elleriniz üzerine gelin. Nefes alarak başınızı geriye kaldırın. Aldığınız nefesi vererek başınızı öne doğru eğin ve belinizi kamburlaştırın.

Etiketler :

Hamilelik Rehberi
Kanal hiti
2871
73 görüntüleme
95% 39,852 852
Bu yazıları da okumanızı öneriyoruz :
0 Yorum
Sen de yorum yaz

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

İlk yorumu siz yapın!

Bu kanala ait diğer yazılar