Gece / Gündüz

Hamilelik Belirtisi Sivilce

Hamilelik Belirtisi Sivilce

Hamilelik Belirtisi Sivilce 

Böyle bir inanış bulunmaktadır. Hamile kadınlarda sivilceler çıkmaktadır. Hamilelik bazı yerleşim yerlerinde bu şekilde dahi anlaşılabilmektedir. Bu sivilceler hamileliğin ilk 3 ayında oluşmaktadır. Bazı bünyelerde bu sivilceler hiç görülmezken bazı bünyelerde ise sivilceler lohusalık sı-onuna kadar devam edebilmektedir. Bunun için bir şeyin kullanılması da gerekmemektedir. Hamilelikte özellikle de tedavi maçlı hiçbir şeyin vücuda girmesi ya da sürülmesi tavsiye edilmemektedir. Bunun için sivilcelere çok müdahale etmek doğru bulunmamaktadır. Her hamile bu sorunla karşılaşmamaktadır. Hormon dengesi daha oynayan kişilerde sivilceleşme kaçınılmaz bir gelişme olarak bilinmektedir. Hamileliğin göstergelerinden biri olarak bilinmekte olan sivilceler genellikle kız çocuk hamileliklerinde görülmektedir. Hatta bunun için halk arasında, bebeğin annenin güzelliğini alması konusu yapılmaktadır. Kız bebekler anneyi çirkinleştirir inancı burada bir dayanak bulabilmektedir.

Dikkat Edilmezse Sivilceler Ciltte Lekelere Yol Açabilir!

Bu önemli bir konudur. Hamilelik döneminde tüm vücutta görülmekte olan sivilcelere çok iyi davranmak gerekmektedir. Bu gibi bir sorun karşısında hamile kadının;

  • Daha fazla su içmesi
  • Sivilcelere dokunmaması
  • Sivilceli bölgeyi steril halde tutması
  • Sivilceleri sıkmaması
  • Sivilceleri kaşımaması

gerekmektedir. Bu kurallara uyulduğu ve de gerekli kremlerin sürülmesi halinde bu sıkıntı da ortadan kalmış olacaktır. Hamilelikte oluşan sivilceler düzgün davranıldığında kalıcı olmamaktadırlar. Hamilelik belirtisi sivilceler için evde yapılabilecek bir takım uygulamalar bulunmaktadır.

  • Cildi karbonatlı su ile yıkamak
  • Cilde elma sirkesi sürmek ve 10 dakika bunu ciltte bekletmek. Sonrasında da cildi durulamak.
  • Her bir sivilce üzerine gece yatmadan önce el sabunu sürmek
  • Gece yatmadan önce sivilceler üzerine un sürmek
  • Tüm yüze bölgesine limon suyu sürmek ve 10 dakika bekleyip sonra cildi durulamak.

Tüm bu uygulamalar hamilelikte hamile kadına ve de bebeğine zarar vermemektedir. Bir taraftan da bu uygulamalar sayesinde ciltte meydana gelen sorun da ortadan kalkabilmektedir. Cilt özellikle de yüz bölgesi kadınlar ve de erkekler için çok önemlidir. Bunun korunması için gerekli her şeyin yapılması lazım gelmektedir. Çünkü yüzü bölgesinde aşırı bir estetik yapılamamaktadır.

Hamilelik Rehberi
Kanal hiti
2876
32 görüntüleme
95% 39,852 852
Bu yazıları da okumanızı öneriyoruz :
0 Yorum
Sen de yorum yaz

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

İlk yorumu siz yapın!

Bu kanala ait diğer yazılar