Gece / Gündüz

Hamilelikte Sivilce Cinsiyet

Hamilelikte Sivilce Cinsiyet

Hamilelikte Sivilce Cinsiyet | Hamilelikte sivilce cinsiyet belirleyici unsur olarak görülmektedir. Erkek bebek anneleri daha güzelleşmektedir. Kız bebek annelerinde ise çirkinleşme yaşanmaktadır. Erkek bebeklerin annelere ekstra bir güzellik kattığına inanılmaktadır. Bu da aslında doğrudur. Bunun bilimsel olarak da kanıtlanmış bir bilgi olması, sivilcelerin de cinsiyetten haber vermesini doğrulamaktadır. Hamile bir kadının özellikle de yüz bölgesinde sivilcelerin olması, kız bebek ile yorumlanmaktadır. Kız bebekler annelerinin tüm vücudunda sivilceleşmelere, renk değişimlerine neden olmaktadır. Bundan dolayı da hamilenin yüzünde bu tarz oluşumlar görüldüğünde, bebeğin cinsiyeti anlaşılabilmektedir. Fakat bu bilgilerin kanıtlanmış olması, bebeğin kesin cinsiyeti yine de vermemektedir. Yaklaşık olarak tahmin edilmekte olan bilginin kullanılması da doğru olmamaktadır.

Hamilelikte Sivilce Cinsiyet

Hamilelikte Sivilcenin Çıkması Engellenebilir mi?

Hayır, hamilelikte sivilcelerin oluşmasının önüne geçilememektedir. Bunun için bir takım ilaç tedavileri bulunmaktadır. Bu ilaçlarda hormonlar bulunmaktadır. Yani bu ilaçlar yapısal olarak hormon tedavisi yapmaktadırlar. Bu yüzden de hamilelerin bu ilaçları kullanmaları mümkün olmamaktadır. Bu nedenle sivilcelerin çıkmasının engellenmesi de çıkan sivilcenin tedavi edilebilmesi de önerilmemektedir. Hamilelik sonrası bu sorun ortadan kalkacağı için biraz sabırlı ve de dikkatli olunması gerekmektedir. Hamilelikte sivilce cinsiyet tahminlerini eğlenceli bir hale getirmektedir. Buradan bakıldığında anne adayı için eğlenceli bir sivilce süreci yaşanmaktadır. Özellikle de kız bebek isteyen anneler bu sivilceleri daha çok sevmektedirler. Bu minik sivilcelerin kızlarından haberci olduklarını düşünmektedirler. Erkek bebek isteyenler için de bu sivilceler gerginlik yaratmaktadırlar. Bu gerginlik dolayısıyla hamilelikte sorunların yaşandığı dahi görülmektedir.

Bebeğin cinsiyetinin 4 ada görülüyor olması, bu heyecanlı sürecin sadece 4 ay süreceğini anlatmaktadır. Bundan dolayı anne adaylarının herşeye rağmen kendilerini iyi hissetmeler gerekmektedir. Cinsiyet için sivilceler bir miktar iz vermiş olsalar da bebeğin cinsiyeti tıbben 4 ay sonra belli olacaktır. Eğer anne ve baba bundan çok etkileniyorlarsa bu süreçte bu tarz yorumlardan ve testlerden uzak durmalıdırlar. Eski zamanlarda bebek hakkında hiç bilgi almayan anne ve babalar gibi olmak aslında bu süreç. İçin en faydalı olanı olarak kabul edilmektedir.

Hamilelik Rehberi
Kanal hiti
2869
29 görüntüleme
95% 39,852 852
Bu yazıları da okumanızı öneriyoruz :
0 Yorum
Sen de yorum yaz

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

İlk yorumu siz yapın!

Bu kanala ait diğer yazılar