Gece / Gündüz

Dailymotion Nasıl Kullanılır?

Dailymotion Nasıl Kullanılır?

Dailymotion Nasıl Kullanılır Artık internet kotalarının, hızının ve kullanımının artmasıyla videolar da daha çok kullanılır olmuş ve insanlar video çekimlerine, internetten videolar izlemeye ağırlık vermiştir. Yaptıkları işleri kısa videolar çekerek anlatan ya da daha komik, eğlendirmek amaçlı video çekenler de vardır. Bunun gibi hazırladığınız videoları koyabileceğiniz ya da yapılan videoları izleyebileceğiniz belirli başlı video paylaşım siteleri bulunmaktadır. Bunlardan biri de Dailymotion’dur. Kullanıcı olarak eğer Dailymotion’a çok aşina değilseniz ve nasıl işlediğini çok bilmiyorsanız Dailymotion nasıl kullanılır diye sorabilirsiniz. Öncelikle Dailymotion sitesinde yer alan video kategorilerini sizlere anlatmamız gerekir. Sitede videolar belirli kategorilere koyulmuştur. Bu kategoriler ise haber, eğitim, sanat, teknoloji, müzik, spor ve bunun gibi birçok kategori vardır. Bunlardan birini seçerek konu başlıklarıyla ilgili videoları bu sayede görüntüleyebilirsiniz.

Dailymotion Nasıl Kullanılır?

Dailymotion sitesinin nerede kurulduğunu öğrenmek isterseniz de sitenin Fransa’da temellerinin atıldığını ve bunun 2005 senesine dayandığını söyleyebiliriz. Dailymotion sitesi birçok videoya erişim imkânı sağlar. Yani sitenin kategori ve içerik anlamında kategorisi oldukça geniştir ve zaman içerisinde de kendisini gittikçe geliştirmiş bir video görüntüleme platformu olmuştur. Sitede yer alan arama butonunu kullanarak istediğiniz videoyu başlığına göre de aratabilmeniz mümkündür. Öncelikle sizlere bu platforma yükleyeceğiniz videoların uzunluğundan bahsedelim. Dailymotion 20 dakika uzunluğuna kadar tüm videoları kabul eden bir sitedir. Ayrıca sitede birçok dil seçeneği bulunmakla birlikte bu dillerden biri de Türkçedir. Boyut olarak da size bir sınırlama getirmediği için en çok tercih edilen video yükleme sitelerinden biri olmuştur. Ayrıca siteye video yüklemek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur ve yükleme işlemi de son derece basittir.

Dailymotion Üyelik İşlemleri ve Kullanımı Nasıl Yapılır? Dailymotion nasıl kullanılır sorusundan önce siteye nasıl üye olunduğunu bilmeniz gerekir. Çünkü üye olmadan sitede video yükleyemeyeceğinizi bilmeniz gereklidir. Ücretsiz ve kolay olan üyelik işlemi için sağ üstte bulunan ‘create an account’’ seçeneğini seçmeniz gerekir. Sonrasında da Türkçe dil desteğine geçerek üyeliğinizi rahatça yapabilir ve kısa sürede site üyesi olabilirsiniz. Üye olmak için ayrıca başvuru şartlarını onaylamanız gerektiği ve verdiğiniz mail adresine gelen aktivasyon koduna da tıklamanız gerektiğini unutmayın. Gelelim şimdi de siteye video yüklemeye. Video yüklemek için önce giriş yapın ve ardından ‘upload videos’ seçeneğine gelin. Eğer siteyi Türkçe kullanıyorsanız burada video ekle gibi bir seçenek olduğunu göreceksiniz. Sonrasında da göz at seçeneğinden yüklemek istediğiniz videoyu kendi bilgisayarınızdan seçin ve yükle deyin. Sitenin desteklediği yükleme formatları ise MOV, AVI, WMV, MP4 formatlarıdır. Bu formatlar da olan tüm videolarınızı kalite ve dosya boyutu problemi olmadan siteye yükleyebilirsiniz. Bu nedenle çok fazla tercih edilen bu siteye yüklediğiniz videolar için anahtar kelime de girebilirsiniz.

Sanal Lise
Kanal hiti
19425
27 görüntüleme
95% 39,852 852
Bu yazıları da okumanızı öneriyoruz :
0 Yorum
Sen de yorum yaz

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

İlk yorumu siz yapın!

Bu kanala ait diğer yazılar