Gece / Gündüz
  • Sağlık

Vücut Sivilceleri Neden Oluşur Nasıl Geçer
Sağlık

Vücut Sivilceleri Neden Oluşur Nasıl Geçer Bu konuda çeşitli açıklamalar görebilirsiniz. Genel olarak sivilcelerin vücudunun neresinde çıkarsa çıksın rahatsız edici ve acı verici bir durumu vardır. bu nedenle insanlar vücutlarındaki bu fazlalıklardan kurtulmak ister. Sivilce yağ bezlerinin hastalanması ..

26.7.2017 0
Vücudunuzdaki Sivilce  Morlukları Hakkında Tüm Detaylar
Sağlık

Vücudunuzdaki Sivilce Morlukları Hakkında Tüm Detaylar | Sivilceler insanların ergenlik dönemlerinde hayatlarına giren ve ilk zamanlardan itibaren ta ki otuzlu yaşların ortalarına kadar vücudun yağlı bölgelerinde ortaya çıkmakta olan bir lekedir. Vücudun en yağlı bölgelerinden olan yüz sırt ve de göğüs ..

26.7.2017 0
Varis Ağrıları Ve Tedavi Yöntemleri
Sağlık

Varis Ağrıları Ve Tedavi Yöntemleri | Varis, genellikle bacakların alt kısmında kalan bölgeye verilen isimdir. Peki, varis ağrılarına ne iyi gelir veya varis nasıl oluşur? Bacaklardaki toplardamar sisteminin görevini eskisi gibi yapamamasından dolayı bu bölgede ağrılar başlamaktadır. Bu ağrılar beraberinde bacaklarda şekil bozukluğuna ..

26.7.2017 0
Varikosel Çözümüİle Anne Baba Olmak Mümkün
Sağlık

Varikosel Çözümü İle Anne Baba Olmak Mümkün | Öncelikle bu problemin ne olduğunu anlamanız gerekiyor. Bu problem erkek testisleri ile kalp arasındaki toplardamarlarda damar genişlemesi olarak karşınıza çıkmaktadır. Öncelikle eğer ki bu genişleme çok küçük bir aşamadaysa bir bulguya rastlanmaz. ..

26.7.2017 0
Vajinismus Tedavisinde  Geçerli Olan Yöntemler İle Sorun Ortadan Kalkıyor
Sağlık

Vajinismus Tedavisinde Geçerli Olan Yöntemler İle Sorun Ortadan Kalkıyor | Toplumun en önemli cinsel sorunlarından biri olan vajinismus ile mücadele etmeniz gerekiyor olabilir. Öncelikle vajinismus ne demek onu anlamanız gerekiyor. Bu rahatsızlık cinsel birleşme sırasında kadının kendini aşırı derecede sıkması ve eşine engel ..

26.7.2017 0
Vajinismus Çözümsüz Değildir
Sağlık

Vajinismus Çözümsüz Değildir Vajinismus çözümsüz değildir. Ülkemizdeki bayanların 10’da 1’inde görülmekte olan bu hastalığın esas nedeni toplumsal algının kız çocukları üzerinde kurduğu baskıdır. Küçük yaştan bekâretin korunması gereken bir husus olduğuna ..

26.7.2017 0
Vajinal Mantar Enfeksiyonları
Sağlık

Vajinal Mantar Enfeksiyonları Vajinal mantar enfeksiyonları  kadınların çoğunda hayatları boyunca en az bir kez yaşadığı bir hastalıktır. Bu enfeksiyon başka bir yerden bulaşan bir virüsten kaynaklı değildir. Kadının kendi vajinasında bulunan mantarlar bazı sebeplerle vücudun bağışıklığı düştüğü an harekete ..

26.7.2017 0
Vajina Kaşıntısının Sebebi Nedir?
Sağlık

Vajina kaşıntısının sebepleri çok çeşitlidir. Sorunun çözülmesi için uygun tedavinin uygulanması gerekmektedir. Bunun için öncelikle hastanın şikâyetlerinin dinlenmesi önemlidir. Yani herkeste bu sorun yaşanabilir ama her hastanın hastalık sebebi farklı olabilmektedir. Bundan ötürü ..

26.7.2017 0
Uzmanından Estetik Ameliyatı Uyarısı
Sağlık

Uzmanından Estetik Ameliyatı Uyarısı Uzmanından Estetik Ameliyatı Uyarısı, bu uyarı özellikle ve de  çoğunlukla kadınları ilgilendirebilir. Çünkü estetik yaptırma oranı erkeklere göre kadınlarda daha fazladır. Estetik yaptırma isteği, iki nedenden kaynaklanıyor. Birincisi genç, güzel ve daha dinamik ..

26.7.2017 0
Uyurken Sutyen Takmak Zararlı Mı
Sağlık

Uyurken Sutyen Takmak Zararlı Mı Uyurken sutyen takmak zararlı mı Sutyen takılmasa olur mu? Bu sorular asılsız sorular olduğu için cevaplanması bile kadına zarar verebilmektedir. Doğru bir bilgi ile verilmiş cevap sadeci sizi aydınlatacaktır. Uyurken sutyen takmak zararlı mı konusuna önce sutyen takmak zararlımıdır diye başlamak gerektir. ..

26.7.2017 0
Uyurken Ağızdan Su Gelmesinin Sebebi Nedir?
Sağlık

Uyurken Ağızdan Su Gelmesinin Sebebi Nedir? Uyurken bazı kişilerin ağzından su gelir. Bu durum sabah olduğunda yastıkta su izi olmasıyla anlaşılır. Bu durum çoğu insanın başına sıklıkla gelebilir. Bu durumun neden meydana geldiği ise merak edilir. Uyurken ağıdan su gelmesinin sebebi nedir sorusu sıklıkla sorulan bir sorudur. Bu sorunun farklı ..

26.7.2017 0
Uykuyla İlgili İlginç Bilgiler
Sağlık
Uykusuzluk, yetişkinlerde astım riskini arttırır
Sağlık

Uykusuzluk, yetişkinlerde astım riskini arttırır; Astım, milyonlarca insanı etkiliyor - hem yetişkin hem de çocuk. Yeni araştırma uykusuzluğun yetişkinlikte astımı geliştirme risk faktörü olabileceğini düşündürmektedir. Yeni araştırmalar, kronik uykusuzluğun astıma götürebileceğini öne sürüyor. ..

26.7.2017 0
Üşütmeye Ne İyi Gelir
Sağlık

Halk arasında genellikle soğuk algınlığı olarak bilinen üşütme , temel olarak bakıldığında bir miktar daha farklı bir durumdur. Soğuk algınlığında vücudun tüm kontrolü ve ısı dengesinin kaybedilmesi mümkün değiltir. Ülkemiz gibi 4 mevsim yaşanan ve her türlü hava değişiminin gerçekleşebildiği ..

26.7.2017 0
Ürtikere Ne İyi Gelir
Sağlık

Ülkemizde genellikle kurdeşen olarak kullanılan fakat tıp dilinde ürtiker olarak bilinen hastalığın büyük bir sorun oluşturduğu açıktır. “ Ürtikere ne iyi gelir ve ürtikerin vücuttan atılmabilmesi için ne yapmak gerekir ” gibi bir çok soruya rastlamak mümkündür. Ürtiker ..

26.7.2017 0
Unutkanlığın Sebebi Nedir
Sağlık

Unutkanlığın Sebebi Nedir Unutkanlık sık yaşadığımız sorunlar arasında yer almaktadır. Unutkanlığın yaşla çok ilgisi olmasa da yaşı büyük olan insanlarda unutkanlık sorunu daha belirgin biçimde ortaya çıkmaktadır. Bazen psikolojik sebepler yüzünden bazen ise hastalıklar yüzünden unutkanlıklar ortaya ..

26.7.2017 0