Gece / Gündüz

Jilet Kesiğine Ne İyi Gelir?

Jilet Kesiğine Ne İyi Gelir?

Jilet Kesiğine Ne İyi Gelir?; Ev kazaları çoğu zaman ismi kadar masum değildir. Çok ciddi tehlikelere yol açabilirler. Jilet kesiğine sebep olan yaralanmalarda risk, kesiğin boyutuna göre değişir. Küçük ve basit, yalnızca üst derinin kesilmesiyle sonuçlanan yaralanmalar olabileceği gibi çok daha derin ve büyük, damarları hasara uğratan dolayısıyla dikiş işlemi gerektirecek kesikler de görülebilir.

Jilet Kesiğine Ne İyi Gelir?

Jilet Yaralanmalarından Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

Jilet kesiğine ne iyi gelir sorusuna geçmeden önce böyle bir kesik kazasının hiç yaşanmaması için alınabilecek bazı önlemler vardır.

  • Jilet ya da bıçak gibi kesici aletler evlerde kolay ulaşılamayacak, elimizi ya da ayağımızı yanlışlıkla çarpamayacağımız, güvenli yerlerde tutulmalıdır.
  • Jilet kullanmanız gerekiyorsa bunu büyük bir dikkat ve titizlikle, herhangi bir yerinize zarar vermeyecek şekilde yapmalısınız
  • Jiletle bir iş yaparken dikkatiniz başka bir yerde olmamalı. Dağılan dikkatiniz size derin jilet kesikleri olarak geri dönebilir.

Öyle ya da böyle bir jilet yaralanmasından sonra yapabilecekleriniz nelerdir? Jilet kesiğine ne iyi gelir?

Jilet Kesiği Nasıl İyileşir?

Jilet yaralanmalarından sonra her ihtimale karşı tetanos aşısı yaptırmanızda fayda vardır. Zira jilet gibi kesici aletler, paslı olsun olmasın, tetanos mikrobu taşıyabilmektedirler. Bu nedenle, kafanızda soru işareti kalmaması için aşı olmanız yararlıdır.

Jilet kesiği tedavilerde kullanılan tıbbi yöntemler; cerrahi operasyon ve lazer uygulaması olarak ikiye ayrılır. Bunların arasından genellikle daha zahmetsiz ve sancısız bir süreç oluşturan lazer tedavisi tercih edilmektedir. En doğru karar için konusunda yetkin bir hekime danışmak gerekir.

Bunun haricinde jilet kesiğine ne iyi gelir sorusuna doğal, bitkisel çözümler cephesinden baktığımızda da uygulayabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Tabi bu yöntemler daha hafif kesik ve sıyrıklar üzerinde etkili olabilmektedir.

Kesiğin olduğu bölgeye bal, sarımsak bal karışımı, sarımsak-şarap karışımı, sirkeli su, aloe vera jeli, zerdeçal tozu,ezilmiş muz yaprakları, taze soğan sürmek jilet kesikleri için uygulanabilecek doğal tedavi yöntemlerinden bazılarıdır.

Jilet kesiklerinin iyileşme süreci yaranın derinliğine, ne kadar eski olduğuna, kişinin yaşına, cinsiyetine ve sağlık durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Sanal Lise
Kanal hiti
7905
1167 görüntüleme
95% 39,852 852
Bu yazıları da okumanızı öneriyoruz :
0 Yorum
Sen de yorum yaz

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

İlk yorumu siz yapın!

Bu kanala ait diğer yazılar